Facebook Pixel

Хто перший. Норвежці та канадці збирають гроші на «Байрактари» для України

Литовці, самі того не плануючи, запустили світовий челендж, коли за лічені дні зібрали через соцмережі понад 5 млн євро на бойовий безпілотник Bayraktar для ЗСУ. Тепер до нього долучилися також норвежці та канадці.

У Норвегії стартувала національна кампанія зі збору коштів на «Байрактар» для України. Її ініціатором став норвезький адвокат Бенгт Ерік Волдоу, збір відбувається на краудфандинговому майданчику Spleis.

Мета – зібрати $5,5 млн. Станом на вівторок, 19 липня, норвежці задонейтили $13,9 тис. До кінця збору грошей залишилося 79 днів.

Quote«Дамо Bayraktar від норвежців українському народу – виявіть солідарність у боротьбі України проти Путіна. Литва зібрала на один Bayraktar за три дні, Польща збирає на три Bayraktar, а Україна зібрала на три Bayraktar за кілька днів. Норвегія має зробити те саме. І ми маємо перемогти в цьому шведів! Нам потрібно менш ніж десять крон із кожного норвежця», – йдеться у зверненні на сторінці збору.

Організувати власний збір на нову «пташку» для ЗСУ вирішили й у Канаді. Ініціатором виступила громадська організація UHelpUkraine. Мета – зібрати 7 млн канадських доларів і подарувати «Байрактар» Україні на 24 серпня, День Незалежності. Станом на 19 липня на рахунку налічуються пожертви на суму майже 12,5 тис. канадських доларів.

Quote«Наші союзники в Литві, Україні та Польщі зібрали по всьому світу мільйони доларів за допомогою масових зборів коштів для забезпечення та проведення закупівель відомого безпілотника Bayraktar. Канадцям час активізуватися й зробити те саме», — йдеться в заклику на сторінці збору.

Збір коштів на Bayraktar для ЗСУ

«Першопрохідцем» стала Литва. Наприкінці травня в країні за три доби зібрали 5 млн євро на купівлю безпілотника Bayraktar TB2 для України. Кампанію ініціював ведучий і лідер думок Андрюс Тапінас. Коли виробник безпілотників — компанія Baykar – дізнався про литовську ініціативу, то заявив, що подарує його Литві. Як відомо, він уже перебуває на українській землі.

22 червня фонд Сергія Притули оголосив про старт збору коштів на закупівлю для ЗСУ ударних БпЛА «Байрактар». Збір мав тривати тиждень – з 22 до 29 червня. Однак наші співгромадяни лише за три дні зібрали 600 млн грн, яких би вистачило на чотири «пташки». У Baykar заявили, що нададуть ЗСУ три «Байрактари» безплатно, а зібрані гроші попросили направити на допомогу народу України.

Наприкінці червня журналіст Славомір Сераковський, який надихнувся прикладами Литви та України, також організував збір коштів на придбання бойового безпілотника Bayraktar TB2 для ЗСУ в Польщі. Станом на 19 липня поляки зібрали 17,4 млн злотих із потрібних 22,5 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉