Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

США планують поставити Україні ударні безпілотники великого радіусу дії – Reuters

Безпілотник MQ-1C Grey Eagle. Фото: USAF

Безпілотник MQ-1C Grey Eagle. Фото: USAF

Адміністрація президента США Джо Байдена планує продати Україні чотири безпілотники MQ-1C Grey Eagle, які може бути оснащено ракетами Hellfire. Про це агентству Reuters повідомили троє осіб, що знайомі із ситуацією.

Джерела додали, що продаж цих безпілотників може бути заблокований Конгресом. Є також ризик зміни політики Адміністрації в останню хвилину, що може зірвати план, який перебуває на розгляді Пентагону вже кілька тижнів.

Безпілотників такого класу, як Grey Eagle, в Україні поки що немає. MQ-1C може літати до 30 годин залежно від своєї місії та збирати величезні обсяги даних для розвідувальних цілей. Вони можуть нести до восьми потужних керованих ракет Hellfire.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Адміністрація Байдена нібито має намір повідомити Конгрес про можливий продаж безпілотників Україні найближчими днями, після чого очікується публічна заява.

У відповідь на запит Reuters представник Пентагону сказав, що поки що «немає що оголошувати».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Гроші в рамках нещодавно ухваленої Ініціативи сприяння безпеці України на суму $40 млрд виділено як для фінансування постачання техніки та зброї, так і для навчання персоналу, включно з операторами дронів.

Максимальна злітна вага MQ-1C приблизно втричі більша за Bayraktar TB2 із відповідними перевагами у вантажопідйомності та дальності польоту.

Навчання операторів Grey Eagle зазвичай триває місяці, але останніми тижнями було запропоновано спеціальний прискорений план навчання досвідчених українських фахівців з обслуговування дронів і операторів, повідомили джерела Reuters.

Коментарі

Всі новини