Facebook Pixel

Закрити небо України перед зимою: чому зустріч Рамштайн-6 у Брюсселі важлива для Києва

11-13 жовтня міністри оборони НАТО зустрічаються у Брюсселі, в тому числі, з питання ситуації в Україні у форматі Рамштайн-6. Ключові засідання проходять сьогодні та завтра: контактна група з питань оборони України зібралася сьогодні, але результатів засідання поки не оголошували.

Запит України зрозумілий: сучасне ППО, аби захистити українські міста як від російських ракет, так і від дронів-камікадзе Shahed-136, 2400 з яких рф замовила в Ірану.

ministri-sait-nato-zustrich-10.jpeg
ministri-nato-zustrich-sait-nato.jpeg
ministri-nato-zustrich-sait-nato2.jpeg
ministri-ukr-nato-nato.jpeg
ministri-sait-nato-zustrich8.jpeg
ministri-nato-zustrich-sait-nato4.jpeg
ministri-nato-zustrich-sait-nato.jpeg
ministri-sait-nato-zustrich-6.jpeg
ministri-sait-nato-zustrich-10.jpeg Thumb ministri-nato-zustrich-sait-nato.jpeg Thumb ministri-nato-zustrich-sait-nato2.jpeg Thumb ministri-ukr-nato-nato.jpeg Thumb ministri-sait-nato-zustrich8.jpeg Thumb ministri-nato-zustrich-sait-nato4.jpeg Thumb ministri-nato-zustrich-sait-nato.jpeg Thumb ministri-sait-nato-zustrich-6.jpeg Thumb

США вже пообіцяли Києву сучасні системи ППО — зокрема, вони хочуть прискорити постачання систем NASAMS. Німеччина передала Україні першу систему IRIS-T 11 жовтня. Крім того, президент Володимир Зеленський сподівається отримати системи SAMP/T для повітряного захисту від Італії.

НАТО обговорить посилення протиповітряної оборони України. Фото: NATO

НАТО обговорить посилення протиповітряної оборони України. Фото: NATO

Що обговорюють міністри оборони у середу та четвер, розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. The Page зібрав ключові цитати з його виступу та відповіді на запитання ЗМІ.


Найбільша ескалація з 24 лютого: що вразило НАТО

Завданням міністрів оборони є обговорити посилення підтримки України та зміцнення оборони НАТО. Серед питань — не тільки військове зміцнення, а й нагальні потреби України у зимовий період.

Перемовини у Брюсселі цього тижня є переломним моментом для безпеки НАТО, підкреслив Столтенберг.

Столтенберг назвав останні атаки та погрози рф найбільшою ексалацією з 24 лютого. Фото: NATO

Столтенберг назвав останні атаки та погрози рф найбільшою ексалацією з 24 лютого. Фото: NATO

За його словами, мобілізація в рф, незаконна анексія українських територій, ракетні удари по Україні 10-11 жовтня та ядерні погрози москви стали найбільш серйозною ескалацією війни з 24 лютого.

Головним пріоритетом обговорення підтримки Києва буде посилення протиповітряної оборони України, зазначив він.

Історичним назвав зустріч міністрів оборони НАТО по Україні і голова ОП Андрій Єрмак:

Quote«Черговий «Рамштайн». Для нас він історичний, бо ухвалюються рішення щодо закриття неба. Посилення системи ППО – це те, що нам потрібно».

@JakeSullivan46Запаси НАТО, захист інфраструктури та ядерні загрози росії

Ще одним ключовим питанням стане поповненням запасів НАТО, які зменшуються, поки Альянс постачає зброю та боєприпаси Україні: міністри хочуть посилити взаємодію з військовою промисловістю, аби гарантувати достатньо запасів для їхнього постійного поновлення.

Стійкість критичної інфраструктури, важливість якої продемонстрували диверсії на трубопроводах у Балтійському морі, стане одним з ключових питаннь для обговорення міністрів оборони НАТО.

НАТО посилить взаємодію з промисловістю для поповнення запасів зброї. Фото: NATO

НАТО посилить взаємодію з промисловістю для поповнення запасів зброї. Фото: NATO

Важливим стане також засідання групи ядерного планування, на якому обговорять засоби стримування від ядерної загрози.

Відповідаючи на питання, якою буде відповідь НАТО у разі ядерного удару по Україні, Столтенберг підкреслив, що Альянс передав росії дуже чіткий сигнал, що це матиме серйозні наслідки для агресора.

Quote«Росія знає, що ядерну війну неможливо виграти. Ми не помітили жодних змін у ядерній позиції росії, але ми залишатимемося пильними, тому що ядерні загрози, ядерна риторика та завуальовані загрози рф — небезпечні та безрозсудні», — заявив генсек НАТО.

ППО для України: потрібні різні системи

Столтенбенг привітав надання Україні систем ППО, зокрема й те, що Німеччина вже поставила IRIS-T Києву, та підкреслив, що зараз всі зрозуміли, наскільки це важливо.

Україні обуцяють різні системи ППО перед зимою. Фото: NATO

Україні обуцяють різні системи ППО перед зимою. Фото: NATO

Генсек НАТО зазначив, що перед зимою Україні потрібні не просто системи ППО, а різні види ППО: малої дальності, великої дальності, системи протиповітряної оборони, щоб приймати балістичні ракети, крилаті ракети, безпілотники, — різні системи для різних завдань.

Quote«Україна — велика країна, має багато міст, тому нам потрібно збільшити масштаб, щоб допомогти Україні захистити ще більше міст і більше території від жахливих нападів росії на їхнє цивільне населення», — пояснив Столтенберг.

Отже, врешті союзники України зрозуміли, що закриття українського неба новими системами ППО є необхідністю. На жаль, до того загинули багато цивільних людей та були зруйновані стільки будівель та обʼєктів інфраструктури.

Подякувати 🎉