Facebook Pixel

Світ уперше із часів Карибської кризи зіткнувся із загрозою Армагеддону — Байден

Президент США Джо Байден вважає, що вперше із часів Карибської кризи 1962 року перед світом постала загроза застосування ядерної зброї. За його словами, російський диктатор Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї, щоб спробувати виграти війну, яку агресор розв'язав в Україні, пише The Guardian.

Quote«У нас є хлопець, якого я досить добре знаю. Він не жартує, коли говорить про потенційне використання тактичної ядерної, біологічної або хімічної зброї, бо його Збройні сили, можна сказати, значно відстають», — розповів американський лідер.

Він додав, що нині Америка намагається з’ясувати, у чому Путін вбачає свій вихід: що допоможе йому зберегти не лише обличчя, а й значну владу. Поразку в Україні російський диктатор, на переконання спецслужб США, розглядає як екзистенційну загрозу своєму режиму та власне росії як державі.

Контекст. У Кремлі неодноразово заявляли, що можуть використати ядерний арсенал для стримування США та західних союзників від допомоги Україні. Сполучені Штати не виключають, що можуть вчасно не побачити ознаки наміру російського диктатора Путіна «здійснити немислиме», а саме застосувати ядерну зброю проти України. З огляду на це США та країни Заходу посилили спостереження за ядерною зброєю рф.

Водночас керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив: немає підстав вважати, що росія завдасть ядерного удару по Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉