Facebook Pixel

Путін уже атакує НАТО, тільки не все одразу – Bloomberg

Спочатку балтійські трубопроводи, тепер німецькі поїзди — такий очевидний саботаж ставить нас у прикордонний стан між миром і війною.

Так розпочав свою нову колонку для Bloomberg Андреас Клут, колишній головний редактор газети Handelsblatt Global, постійний автор журналу Economist і автор книги «Ганнібал і я».

Путін може вести війну скрізь і в будь-який спосіб, і він хоче, щоб усі ми на Заході знали про це. Тому він не просто знову підриває райони Києва. Він також загрожує Україні, Європейському Союзу та НАТО ядерною ескалацією, одночасно посилюючи гібридну війну, пише Клут.

Технічно західні країни не завжди можуть одразу довести, що Путін несе відповідальність за конкретний акт агресії. Такою є природа гібридної війни, яка навмисно стирає кордони між військовими, технологічними, психологічними та іншими видами бою й уникає легкої атрибуції. Але експерти ловлять цей характерний запах.

Минулими вихідними залізничний рух у північній Німеччині було зупинено на кілька годин. Два сигнальні кабелі перерізали одночасно, один служив резервним для іншого.

Цей акт саботажу стався слідом за підозрілими вибухами на дні Балтійського моря минулого тижня. Згодом відбулися кібератаки на кілька аеропортів США.

«З кожним актом саботажу в деяких західних країнах розгортається цікава динаміка. Одні одразу вказують на Путіна як на найімовірнішого злочинця. Але інші, почувши це ім'я, реагують так, ніби хтось щойно вигукнув «Волдеморт». Як за командою, вони витягують теорії змови з надр кремлівського пропагандистського болота. Можливо, це були американці, можливо, це були ми, а можливо, цього взагалі не було», – пише Клут.

Автор вважає: це саме те, чого хоче Путін. «Він хоче, щоб ми почали вірити, що немає нічого істинного і все можливо. Він хоче змусити нас сумніватися в реальності – добра та зла, жертви та агресора, самозахисту та ескалації».

«Звісно, ми боїмося, що він може застосувати ядерну зброю. Але тепер ми також турбуємося про те, що він може позбавити нас електрики й водопостачання, телекомунікацій і лікарень, або що він може в якийсь інший спосіб втручатися в наше життя, де б ми не були».

Представник вищого командування німецької армії сказав днями в інтерв'ю, що ми більше не перебуваємо в стані повного миру, хоча ще не перебуваємо в стані справжньої війни.

«Розглядаючи всі ці театри військових дій у всій їхній повноті, ми маємо віддати Путіну належне. Він, ймовірно, уже давно сміється з довільних відмінностей, проведених західними військовими аналітиками, які перетворилися на бункери в нашій свідомості, а отже, у наших приготуваннях до захисту від нього».

Клут вважає, що ці відмінності не мають значення для такого ворога, як Путін, який інтуїтивно змішує всі засоби, що надаються фізичним і психологічним всесвітом, аби маніпулювати, шантажувати й ґвалтувати своїх противників. Він уже використовував мігрантів, вуглеводні, пшеницю, «Новачок», теорії змови та багато іншого. Він із такою самою радістю скористався б вірусами, радіацією та рештою, що опиниться під рукою.

«Ми мусимо очікувати, що буде перерізано більше кабелів і більше труб вибухне. Ми мусимо бути готовими до того, що фабрики вимкнуться без попередження, супутники поводитимуться дивно, навігаційні системи вийдуть з ладу, а банкомати відмовлятимуться від наших PIN-кодів». І щоразу ми бачитимемо все більше путінських «корисних ідіотів» – його маріонеток у західній політиці та ЗМІ,– які закликають не вірити тому, що відбувається.

Клут нагадує: з 2016 року НАТО заявляє, що «гібридні дії проти одного чи кількох союзників можуть призвести до рішення застосувати статтю 5 Північноатлантичного договору». Це пункт про те, що напад на одного є нападом на всіх.

«Німецький генерал має рацію: ми перебуваємо десь між миром і війною, і це новий неприємний досвід. Але нам краще звикнути до цього якнайшвидше та показати Путіну, що ми знаємо його вразливі місця», – закликає автор.

Подякувати 🎉