Facebook Pixel

Глибоке занепокоєння: як Індія та Китай відреагували на атаки на Україну 10 жовтня

Індія та Китай, які раніше допомагали росії полегшити вплив західних санкцій, висловили стурбованість після ракетних атак по Україні 10 жовтня.

Країни, які найчастіше уникають прямого засудження терору росії в Україні, закликали до діалогу та деескалації, пише The New York Times.

Зокрема, речниця МЗС Китаю Мао Нін, підкреслила, що всі країни заслуговують на повагу до свого суверенітету та територіальної цілісності.

Вона наголосила, що потрібно підтримувати всі зусилля, які сприяють мирному вирішенню кризи.

Зі свого боку, речник МЗС Індії Аріндам Багчі заявив, що його країна підтримає зусилля, що можуть заспокоїти бойові дії в Україні.

Quote«Індія глибоко стурбована ескалацією конфлікту в Україні, включаючи напади на інфраструктуру та загибель мирних жителів», — заявив Багчі.

Видання нагадує, що тривала повномасштабна агресія президента рф Володимира Путіна його союзників у складне становище.

Наразі Китай та Індія дедалі більше намагаються дистанціюватися від кремля, хоча й продовжують співпрацювати з Москвою економічно.

На саміті в Узбекистані у вересні президент Китаю Сі Цзіньпін вже висловлював занепокоєння щодо війни в Україні, а прем’єрміністр Індії Нарендра Моді підкреслював, що війна загострила проблеми для країн, що розвиваються, та закликав Путіна рухатися до миру.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉