Facebook Pixel

Росія заблокувала резолюцію ООН по Україні: які країни не підтримали наш суверенітет

Росія знову скористалася правом вето та заблокувала резолюцію Радбезу ООН, що засуджувала так звані референдуми на окупованих територіях України та анексію окупований територій.

Десять країн проголосували «за», утрималися чотири: Китай, Габон, Індія та Бразилія, повідомляє Reuters.

Резолюцію внесли на голосування США та Албанія: вона мала закликали країни-члени не визнавати жодних змін кордонів України та зобов'язувала рф вивести війська з українських територій.

Спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам ООН, підкреслила пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, представляючи документ.

Вона додала, що Володимир Путін, що оголосив анексію 15% української території, святкує це явне порушення міжнародного права концертом після його промови 30 вересня.

Quote«Він влаштував вечірку на Червоній площі, щоб погладити себе по спині за ці незаконні референдуми», — підкреслила Томас-Грінфілд.

Зі свого боку, посол росії в ООН Василь Небензя, знову брехав, що захоплені збройним шляхом регіони України самі вирішили бути частиною рф, і «повороту назад не буде».

Китай утримався під час голосування за резолюцію, проте висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон звернеться до Генеральної Асамблеї ООН, якщо резолюція провалиться.

Quote«Якщо росія заблокує Раду Безпеки від виконання своїх обов'язків, ми попросимо Генасамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», — підкреслив Блінкен.

Контекст.

Подякувати 🎉