Після інтенсивних ракетних ударів по Україні у понеділок 10 жовтня лідери країн G7 зустрілися обговорити ситуацію в Україні: на запит президента України Володимира Зеленського їх екстренно зібрала Німеччина.
11 жовтня представники «Великої сімки» вислухали українського лідера та пообіцяли Києву нестримну та непохитну підтримку, а росії — серйозні наслідки у разі використання хімічної, біологічної або ядерної зброї, повідомляє The New York Times.
Про що Володимир Зеленський говорив на G7
Під час своєї промови перед лідерами G7 Зеленський заявив, що росія — ворог не тільки України, а кожного, і мова йде не тільки про обстріли ракетами, цитує президента його сайт.
Він нагадав про пошкодження газогонів у Балтійському морі та кабелів у Європі, енергетичну та продовольчу кризу та загрозу голоду для Африки та Азії, створені штучно.
Володимир Зеленський звернувся до G7 після ракетних ударів росії [відео]
«І хто це все робить? Хто провокує й розпалює? Держава-терорист. І це – росія. Сьогодні це так», — підкреслив він.
Посилаючись на данні української розвідки, Зеленський розповів, що росія замовила в Ірану 2400 шахідів-дронів, або Shahed-136.
Зеленський нагадав про формулу миру від України, яку раніше презентував Генасамблеї ООН, і закликав допомогти створити повітряний щит для України яка допомогою сучасних систем ППО.
Серед іншого, Зеленський попросив у Італії системи SAMP/T (ЗРК, призначені для повітряного захисту).
Він також нагадав про незаконну спробу анексії українських земель та закликав повністю ізолювати росію та застосувати проти неї новий пакет санкцій.
Зеленський підкреслив, що наразі будь-який діалог з терористом Путіним неможливий, а також закликав розмістити на кордоні між Україною та Білоруссю міжнародних спостерігачів, аби гарантувати відсутність війни між Києвом та Мінськом.
Наслідки ракетних ударів та реакція G7
Ракетні обстріли України росією 10 жовтня призвели до смерті 19 людей та вивели з ладу низку водопровідних споруд та ТЕЦ.
У вівторок ракетні удари росії по Україні вразили три електростанції на заході та в центрі та вбили п'ятьох людей в Запоріжжі, влучивши в школу, медзаклад та автосалон.
Водночас, на думку аналітиків, атаки не завдали серйозної шкоди здатності Києва вести війну, а українське ППО успішно скорочує високоточну зброю росії.
Питання постачання більшої кількості сучасного ППО для України обговорять 12 жовтня під час наради у Брюсселі міністрів оборони НАТО, що стане фактично Рамштайном-6 для України.
Президент Джо Байден вже пообіцяв Україні сучасні системи ППО, а Німеччина навіть передала першу систему IRIS-T Києву 11 жовтня. Свою військову техніку пообіцяла передати Україні також Чехія — вона отримає нову від Німеччини.
Управління ООН з прав людини заявило, що росія, схоже, навмисне обстріляла цивільних осіб та критичну інфраструктуру 10 жовтня, що є військовим злочином.
Зі свого боку, лидери G7 у своїй спільній заяві також нагадали, що невибіркові напади на цивільне населення є військовим злочином. Вони також пообіцяли запровадити нові економічні санкції проти кремля.