Facebook Pixel

Україна заявила про припинення експорту електроенергії

З 11 жовтня Україна змушена припинити експорт електроенергії через пошкодження енергетичних об’єктів російськими ракетами. Відповідну заяву зробили в Міністерстві енергетики України.

Quote«Росія й надалі здійснює енергетичний терор проти України, а також посилює енергетичний тиск на Європейський Союз. Українська електроенергія, яку ми експортували після синхронізації до ЄС, а також окремими лініями до Молдови та Польщі, допомагала Європі заміщати російський газ і підтримувала стабільність європейської енергосистеми», — наголосили в Міненерго.

Водночас у Міністерстві нагадали, що попри окупацію та зупинення Запорізької АЕС Україна виконувала свої зобов’язання перед партнерами з Європи щодо експорту електроенергії.

Quote«Але сьогоднішні ракетні обстріли, що вразили теплову генерацію та електричні підстанції, змушують Україну піти на припинення з 11 жовтня 2022 року експорту електроенергії задля стабілізації власної енергосистеми», — наголосили в Міненерго.

Також це рішення прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко:

Quote«Саме експорт електроенергії з України допомагав Європі зменшувати споживання російських енергоресурсів. І саме тому росія знищує нашу енергосистему, вбиваючи саму можливість експорту електроенергії з України».

Контекст. У понеділок вранці, 10 жовтня, низка міст України зазнала ракетних обстрілів із боку рф. Окупанти били по місцях масового скупчення людей і критичній інфраструктурі.

Подякувати 🎉