Facebook Pixel

Звідки росія бере ракети для атак на Україну: чотири сценарії

Західні аналітики та ЗМІ намагаються зрозуміти, як росія, яка майже вичерпала запаси ракет, змогла здійснити масові ракетні удари по України 15 та 17 листопада.

Зокрема, обстріл 15 листопада з використанням 96 ракет став найбільшою повітряною атакою росії за всі місяці повномасштабної війни, пише The New York Times.

Раніше голова Міноборони України Олексій Резніков заявляв, що росія витратила майже 70% свого ракетного запасу до вторгнення, так само у Міноборони Великої Британії ще 16 жовтня звітували, що росія майже спустошила запаси ракет великої дальності під час атаки 10 жовтня.

NYT пропонує чотири можливі сценарії того, чому на росії ще не закінчилися ракети для атак на Україну.

Ракетний арсенал від Ірану та Північної Кореї

Росія могла отримати частину ракет від Ірану. Фото: Wikipedia

Росія могла отримати частину ракет від Ірану. Фото: Wikipedia

Росія змогла поповнити свій ракетний арсенал, купуючи ракети в Ірану та Північної Кореї. Таку думку висловив міністр оборони США Ллойд Остін. Як мінімум, українські ВПС 15 листопада збили 10 іранських безпілотників Shahed (відомо, що росія купляла в Ірану три види безпілотників — Shahed-136, Shahed-131 і Mohajer-6).

Також очікувалося, що росія отримає від Ірану балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, про що заявляв у листопаді спікер командування ВПС України Юрій Ігнат.

У таємній доставці ракет до росії звинувачували також Північну Корею — такі дані наводила розвідка США. Проте, за словами речника Пентагону Джона Кірбі, невідомо, чи вони були доставлені.

Офіційно Іран та Північна Корея заперечують постачання зброї до росії для війни в Україні.

Росія перед вторгненням виготовила більше ракет

Росія могла виготовити додаткові Іскандери перед вторгненням в Україну. Фото: Wikipedia

Росія могла виготовити додаткові Іскандери перед вторгненням в Україну. Фото: Wikipedia

Росія могла накопичувати мікрочіпи та інші технології для створення ракет, особливо високоточних, з 2014 по 2022 рік, готуючись до повномасштабного вторгнення в Україну, заявляє оборонна розвідувальна компанія Janes.

Аналіз компанії говорить, що росія могла отримати компоненти через трітеі сторони, зокрема держави або приватні організації, які пішли на ризик отримання санкцій від США разади заробітку. Серед ракетних копмлексів, чиї запаси могла збільшити рф разом з крилатими ракетами, Janes називає Іскандери та Калібри.

росія використала старе ППО для атак на Україну

Росія використала системи ППО С-300 для атак на Україну. Фото: Wikipedia

Росія використала системи ППО С-300 для атак на Україну. Фото: Wikipedia

Хоча 15 листопада по Україні летіли й високоточні ракети, вже 17 листопада росія випустила щонайменше 10 зенітних керованих ракет С-300. Атаки прийшлися на міста поблизу лінії фронту.

Таке використання росією старих радянських ракет ППО С-300 як зброї для ударів по Україні говорить про те, що запаси крилатих ракет у країни-терориста все ж можуть бути майже вичерпаними.

Росія готувалася до війни з НАТО

Росія готується до війни з НАТО, хоча в НАТО це вважають абсурдом

Росія готується до війни з НАТО, хоча в НАТО це вважають абсурдом

Західні військові висловлюють ще одне припущення щодо того, чому росія могла збільшити свої запаси ракет та іншого озброєння: вона могла всерйоз готуватися до війни з НАТО.

Quote«Вони, мабуть, мають недоторканний запас на випадок умовної атаки НАТО», — заявляє експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Марк Кенсіан.

За його словами, в НАТО шанс такої атаки вважають абсурдним, проте кремль розглядає ризик такого нападу як реальний.

Подякувати 🎉