Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дві третини українців залишилися без світла через удари рф, однак втікати з дому ніхто не збирається

Більшість українців мають проблеми з електрикою. Фото: unian.net

Більшість українців мають проблеми з електрикою. Фото: unian.net

Відсутність електроенергії у більшості населення України, що спричинена російськими ракетними ударами по об’єктах інфраструктури, не змусила людей залишити свої домівки та шукати кращих умов життя. Так, як свідчать дані нового дослідження Gradus Research, 65% українців не збираються полишати своє поточне місце проживання через проблеми з енергопостачанням.

У той же час дві третини українців, а саме 64%, розповіли, що протягом останнього часу мали перебої з енергопостачанням. А от 36% взагалі не мали з цим проблем.

Також 64% зазначили, що світло у них не вимикають більше, ніж на 4 години. У 20% світло не вимикають більше, ніж на 5-8 годин. А от 11% респондентів повідомили, що змушені були сидіти без електрики понад 8 годин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Скільки українців зіткнулися з проблемою вимкнення світла останнім часом. Дослідження Gradus Research

Скільки українців зіткнулися з проблемою вимкнення світла останнім часом. Дослідження Gradus Research

Найчастіше про проблеми з енергопостачанням повідомляли жителі північних та східних областей України. Значна частка таких користувачів зафіксована у Києві.

При цьому 55% опитаних зазначили, що залежать виключно від центрального опалення й половина з них має альтернативи у вигляді електричних, газових чи бензинових обігрівачів або дров. Ще 33% мають автономне опалення, а 5% — і те, й те.

Quote«‎Проблема з енергетичним забезпеченням — це серйозний виклик для нас, проте і цифри, і мої відчуття говорять про те, що більшість українців морально готові до зустрічі з ним», — зазначила Євгенія Близнюк, засновниця та директорка Gradus Research.

Контекст. Росія з жовтня почала атакувати критичну інфраструктуру України. Після перших ракетних ударів 10 жовтня на території нашої країни почалися перебої з енергопостачанням. Згодом було завдано ще декілька масованих ударів.

Однак 15 листопада ракетний удар рф по Україні мав небачені раніше масштаби — росія випустила близько 100 ракет. Силам ППО України вдалося знищити переважну більшість ракет та ворожих БПЛА, однак 15 об'єктів критичної інфраструктури все ж зазнали пошкоджень. Через це в низці регіонів України на багато годин зникло світло. Деякі користувачі залишаються без енергопостачання і досі.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини