Facebook Pixel

Історія вигадана путіним. Український історик спростовує фантазії диктатора в інтерв’ю Такеру Карлсону

9 лютого колишній ведучий телеканалу Fox News одіозний Такер Карлсон опублікував у соцмережі Х двогодинне інтерв’ю з путіним. Диктатор не втримався від чергової доповіді історії в стилі «откуда есть пошла русская земля» на 20 хвилин.

Історик Олександр Палій, автор дев’ятьох книг («Історія України. Від княжої доби до Революції гідності» та інших), розповів SPEKA, чому вигадки російського президента є цілковитою маячнею. The Page переповідає головне.

Звідки взялася росія

Теза путіна: росія заснована у 862 році Рюриком. Наступник Рюрика, князь Олег, прийшов у Київ. росія почала розвиватися, маючи два центри — у Києві та у Новгороді.

О. Палій: путін заявив, що Рюрик заснував росію в Новгороді. Найцікавіше, що

Рюрик був варягом, тобто по-сучасному шведом. У росії що тепер — сакральний Стокгольм?

QuoteПо-друге, до Новгорода Москва має такий самий стосунок, як і Гітлер до жертв Освенцима — вона їх майже усіх убила у 1569-1570 роках. По-третє, у 9 столітті на території центральної росії у Заліссі слов’ян не було. Що тоді росія?

Руссю у Середньовіччі звалася виключно територія України. Це підтверджують усі без винятку літописи, берестяні грамоти, листи Папи Римського тощо.

Австрійський генштаб і російські претензії на Причорномор’я

Теза путіна: Перед Першою світовою війною австрійський генеральний штаб дуже активно почав просувати ідею України та українізації, щоб послабити потенційного противника і створити собі сприятливі умови у прикордонній смузі.

О. Палій: Оці казки путіна про австро-угорський генштаб заперечуються елементарно: будь-яка людина може побачити у музеях український словник Беринди, Смотрицького та десяток інших, видрукованих українською мовою у 16-17 століттях.

QuoteКожен може знайти в інтернеті український словник Павловського, надрукований у Петербурзі у 1818 році, за пів століття до утворення Австро-Угорщини, або прочитати «Енеїду» Котляревського українською мовою, видану, до речі, раніше, ніж народився Пушкін.

Теза путіна: Ленін наділив утворену радянську Україну землями, зокрема й усе Причорномор’я, отримане за часів Катерини II, яке до України ніколи жодного історичного стосунку не мало.

Тези про історичні претензії росії та Чорномор’я звучать смішно для людей, які знають історію. Тому що ще три з половиною століття тому реальний кордон московії вказувала «Засєчная черта», яка проходила біля міста Тули, що менш ніж за 200 км від Кремля. Тоді як козаки атакували турецький флот на Чорному морі, московити не мали жодного корабля.

«Флот» росії започаткували наприкінці 17 ст. у Переславлі-Заліському, на озері (!), за тисячу кілометрів від моря. Перша морська столиця росії була у Воронежі, від якого до моря майже стільки, скільки від Переславля-Заліського.

Виправдання Гітлера та зацикленість нацизмом

Виправдання Гітлера — це основне, що ми почули в інтерв’ю, заради якого прилетів Карлсон. Іноді такі брехуни, як путін, проговорюються. Сказавши двічі, що Гітлер був вимушений напасти на Польщу, путін сів у велику калюжу.

Також путіна майже плющило від згадки про бійця СС «Галичина» у канадському парламенті під час приїзду туди Володимира Зеленського та факельних дійств «Азову».

Ось що сказав після інтерв’ю з путіним сам американський ведучий, Такер Карлсон:

Quote«Путін не вміє пояснювати... Він явно проводить багато часу у світі, де йому нічого і нікому не потрібно пояснювати».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉