IT ARMY of Ukraine — це близько 10 тис. українських хакерів, які регулярно здійснюють масовані атаки на російські держустанови, фінансові сервіси та пропагандистські медіа, завдаючи росіянам економічних збитків та страждань.
IT-армія України має сайт та Telegram-канал, який є основною платформою комунікації спільноти: там роздають завдання та публікують результати кібератак. Кожен може взяти участь у кібервійні, не маючи при цьому технічних скілів.
SPEKA вдалося поспілкуватися з куратором ІТ-армії, відомим за псевдонімом Тед. публікує найцікавіше з розмови.
Що таке IT ARMY та чим вони займаються
Головна ціль IT ARMY – зробити свій внесок у захист нашої держави у кіберпросторі.
«Пріоритети визначені нашою місією — підтримувати Україну у війні через виснаження ресурсів агресора. Тож ми зосереджені на цілях, які можуть максимально вплинути на економіку рф — це ключові фінансові установи, інфраструктура та державні сервіси», – каже куратор хакерів.
Також вони намагаються блокувати ворожу медіапропаганду.
Найсильніша атака IT ARMY на рф за час війни
«Однією з найуспішніших і значущих операцій IT ARMY була атака на онлайн-каси «Евотор» наприкінці минулого року. Це приклад того, як зосереджена та добре спланована кібероперація може завдати серйозного удару по економічній стабільності та впевненості ворога»
Тоді хакери зупинили роботу російських платіжних терміналів найбільшого виробника кас в росії на кілька діб – росіяни не були спроможні платити безготівкою на касах магазинів.
«Ця операція вплинула на майже мільйон суб’єктів роздрібної торгівлі й могла завдати мільярдних збитків економіці країни-агресора», – вважає Тед.
Окрім цього, велику вагу мали атаки на банки, системи «1С», «Бітрікс» та інші ключові елементи інфраструктури рф. Кожна з цих операцій була спрямована на завдання максимальної шкоди економіці росії та зменшення військових і фінансових ресурсів агресора.
Скільки активних учасників має IT ARMY
«За нашими оцінками, на сьогодні IT ARMY налічує до десяти тисяч активних хактивістів, які безпосередньо задіяні в операціях. Це приблизно 7-8% від загальної кількості наших підписників у Telegram», – розповідає Тед.
За словами Теда, IT ARMY проводить у середньому декілька операцій на тиждень, але ця кількість може варіюватись.
Кіберзахист росіян стає сильнішим, але IT ARMY також покращується
Вони спостерігають значне покращення кіберзахисту росіян із початку роботи IT ARMY, але це також стимулює українських хакерів покращувати себе і впроваджувати інновації.
«Але, коли ворог замість інвестицій у танки та літаки, мусить вкладатися у кібербезпеку, це також певний внесок у розпорошення його ресурсів», – говорить Тед.
Співпраця IT ARMY з українськими спецслужбами
«Можемо підтвердити, що наша робота включає виконання спеціальних завдань, які визначаються з урахуванням потреб національної безпеки».
Вони прагнуть поглибити співпрацю з цими відомствами, оскільки об’єднання зусиль і ресурсів може значно підсилити ефективність операцій проти рф.