Facebook Pixel

Техас проти Вашингтона: питання кордону привели до конфлікту півдня США з Білим домом

Питання міграції розсварили Техас із Вашингтоном

Питання міграції розсварили Техас із Вашингтоном

У середу 24 січня губернатор Техасу Грег Ебботт заявив, що федеральний уряд порушив угоду між США та окремими штатами.

Quote«Виконавча влада Сполучених Штатів має конституційний обов'язок забезпечувати дотримання федеральних законів, що захищають штати, у тому числі імміграційних законів, які діють зараз, – сказав Ебботт. – Президент Байден відмовився виконувати ці закони і навіть порушив їх».

Губернатор-республіканець жорстко відстоює право штату на самозахист від вторгнення мігрантів, яке забезпечене конституцією США. Тим часом федеральна влада проти цього. The Page розповідає, як кордон США впливає на допомогу Україні.

Чому Техас і Вашингтон конфліктують через міграцію

Техас подав позови проти адміністрації Джозефа Байдена, тобто центральної влади США, яка дала розпорядження перерізати колючий дріт, встановлений штатом на березі Ріо-Гранде, річки на кордоні з Мексикою, для запобігання нелегальному проникненню мігрантів до Техасу.

Quote«Попри те, що він був сповіщений про ситуацію серією листів, один з яких я вручив йому особисто, президент Байден проігнорував вимогу Техасу виконувати свої конституційні обов'язки, – зазначив у офіційному зверненні губернатор Ебботт. – Витрачаючи долари платників податків на знищення прикордонної інфраструктури Техасу, президент Байден стимулював нелегальних мігрантів користуватися не 28 офіційними пропускними пунктами, де є мости і де ніхто не тоне, а перепливати небезпечні води Ріо-Гранде»

Через це, за різними даними, кордон за три роки (з моменту початку каденції Байдена) перетнули близько 6 млн нелегальних мігрантів, що стало новим рекордом США.

Губернатор заявляє, що на території штату більше не діють федеральні норми, якщо вони заважають захищати кордон. Конституція США ставить закони штату вище федеральних, тому у разі суперечності вони мають пріоритет. Тепер навіть федеральні працівники мають підкорятися штату в зоні його кордонів.

Частина кордону США з Мексикою. Далеко не весь кордон має стіну чи колючий дріт. Фото: Getty Images

Частина кордону США з Мексикою. Далеко не весь кордон має стіну чи колючий дріт. Фото: Getty Images

Усе це сталося після того, як Верховний Суд визнав право федералів зносити колючку та інші загородження, які встановлює влада Техасу на березі Ріо-Гранде на кордоні із Мексикою.

Техас підтримала половина штатів США

Тим часом 25 губернаторів штатів підтримали позицію Техасу, можливо, аби ще більше надавити на Байдена і Демократичну партію.

Губернатор Флориди Рон Десантіс пообіцяв продовжувати допомагати Техасу «персоналом та активами, оскільки криза триває». Губернатор Південної Дакоти Крісті Ноем також звинуватила Байдена у «невиконанні обов'язків». Губернатор Оклахоми Кевін Стітт заявив, що його штат «підтримує Техас».

Quote«(Ебботт) абсолютно правий, посилаючись на конституційне право Техасу на самозахист. Адміністрація Байдена створила кризу національної безпеки і наразила американців на небезпеку. Їх провал — це невиконання конституційних обов'язків», – заявила губернатор Крісті Ноем.

Як проблеми з кордоном США впливають на допомогу Україні

У четвер лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл визнав, що ухвалення угоди про безпеку кордону та допомогу Україні ускладнилося через позицію колишнього президента Дональда Трампа, який хоче використати кордон як козир на виборах.

Фінансування безпеки кордону разом із $60 млрд допомоги Україні та грошима для Ізраїлю й Тайваню поєднала саме адміністрація Байдена. У Білому домі вважали, що таким чином швидше ухвалять допомогу союзникам США. Але все сталося навпаки: гарячі дебати щодо розв'язання питання кордону продовжуються вже понад три місяці. Тим часом Білий дім більше не має грошей для військової підтримки України до її ухвалення Конгресом США.

На фото частина кордону США із Мексикою по ріці Ріо Гранде, які нелегали часто використовують для потрапляння в США. Саме такий колючий дріт прибирала адміністрація Байдена та встановила буйки, аби ніхто не потонув. Фото: Getty Images

На фото частина кордону США із Мексикою по ріці Ріо Гранде, які нелегали часто використовують для потрапляння в США. Саме такий колючий дріт прибирала адміністрація Байдена та встановила буйки, аби ніхто не потонув. Фото: Getty Images

QuoteНа початку січня спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон вкотре розкритикував президента Байдена за «хаос», свідком якого він став на американо-мексиканському кордоні. Спікер заявив, що Білий дім не виконує свою роботу.

Тим часом лідери Республіканської партії заявили, що хочуть домогтися підтримки можливого законопроєкту фінансування України принаймні половиною республіканської фракції, щоб він мав більше шансів пройти підконтрольну республіканцям Палату представників.

Своєю чергою спікер Палати представників Джонсон заявив, що якщо деталі угоди між республіканцями та демократами в Сенаті про допомогу Україні взамін на зміни міграційної політики правдиві, то вона «помре після прибуття» в Палату представників. Він наполягає тільки на найжорсткіших мірах.

Як республіканці хочуть регулювати проблеми кордону із Мексикою

Насамперед найрадикальніші республіканці Палати представників, яка й блокує допомогу Україні, хочуть відновити практики часів Трампа:

  • відновити будівництво стіни на кордоні з Мексикою;
  • впровадити політику «Залишайся в Мексиці», яка вимагає від шукачів притулку залишатися у своїй країні, поки вони чекають на слухання про надання притулку в імміграційному суді США;
  • запропонований законопроєкт позбавляє федеральних коштів неурядові організації, які допомагають нелегальним мігрантам, що суперечить прямим інтересам частини Демократичної партії та їхнім виборцям і лобістам;
  • американським роботодавцям доведеться перевіряти міграційний статус нових працівників.

Демократи обох палат Конгресу своєю чергою готові йти на компроміси, але не на відновлення законів часів президентства Трампа, тому ситуація назовні виглядає відносно патовою. Про це говорить і голова республіканців у Сенаті Мітч Макконел, який зазиває колег взяти те, що пропонують зараз.

Подякувати 🎉