Facebook Pixel

Республіканці з'їздили в Техас: питання кордону з Мексикою досі заважає Україні отримати допомогу США

Як питання кордону США з Мексикою заважає Україні отримати допомогу від Штатів?

Як питання кордону США з Мексикою заважає Україні отримати допомогу від Штатів?

Ще за спікерства минулого голови Палати представників США Кевіна Маккарті питання мексиканського кордону стало вирішальним чинником американської внутрішньої політики, який вдарив по інтересах України.

Після призначення 25 жовтня на посаду новий більш консервативний спікер, республіканець Майк Джонсон, пообіцяв вести перемовини «з позиції сили» з демократами в Сенаті та Білому домі. Під цю позицію потрапило й питання підтримки України, щодо якого в частини республіканців були сумніви.

Фінансування безпеки кордону разом із $60 млрд допомоги Україні та грошима для Ізраїлю й Тайваню поєднала саме адміністрація Байдена. В Білому домі розраховували, що таким чином швидше ухвалять допомогу союзникам США, але навпаки – відкрили скриньку Пандорри: гарячі дебати щодо вирішення питання кордону продовжуються вже понад два місяці. Тим часом Білий дім більше не має грошей для військової підтримки України до її ухвалення Конгресом США.

The Page розповідає, які цілі переслідують партії та чому до вирішення суперечки, яка наразі напряму блокує допомогу Україні, ще може бути далеко.

Чого хочуть республіканці від демократів у питанні мексиканського кордону

Цього тижня спікер Палати представників Майк Джонсон вкотре розкритикував президента Джо Байдена за «хаос», свідком якого він став на американо-мексиканському кордоні, заявивши, що адміністрація Байдена не виконує свою роботу.

У середу Джонсон разом з більш ніж 60 республіканцями Палати представників відвідав Ігл-Пасс, штат Техас, що розташований на кордоні з Мексикою. У цей час республіканці і демократи у Сенаті намагаються укласти двопартійну угоду про мексиканський кордон як частину ширшого пакету фінансування для України та допомоги Ізраїлю.

У відповідь їм спікер Джонсон сказав, що консерватори Палати хочуть, щоб законопроєкт про кордон був дзеркальним відображенням проєкту, ухваленого Палатою представників. За словами демократів у Сенаті, цей документ не має шансів на успіх. Дедалі більше республіканців у Палаті представників дають зрозуміти, що готові відкинути і компромісний варіант, запропонований Сенатом.

Як республіканці хочуть реформувати кордон із Мексикою

Спікер Палати представників Майк Джонсон разом із іншими республіканцями палати під час прес-конференції, присвяченій візиту до кордону з Мексикою

Спікер Палати представників Майк Джонсон разом із іншими республіканцями палати під час прес-конференції, присвяченій візиту до кордону з Мексикою

Насправді республіканці Палати представників хочуть повернутися до концепції безпеки кордону часів президента Трампа і навіть закріпили це голосуванням за законопроєкт H.R.2 ще у травні 2023-го.

Документ передбачає такі заходи:

  • відновлення будівництва стіни на кордоні з Мексикою;
  • впровадження політики «Залишайся в Мексиці», яка вимагає від шукачів притулку залишатися у своїй країні, поки вони чекають на слухання про надання притулку в імміграційному суді США;
  • законопроєкт позбавляє федеральних коштів неурядові організації, які допомагають нелегальним мігрантам, що суперечить прямим інтересам частини демократичної партії та їхнім виборцям і лобістам;
  • американським роботодавцям доведеться перевіряти міграційний статус нових працівників.

Також ініціатива всіляко посилює складність отримання притулку в США, особливо для мігрантів з Латинської Америки, які за каденції Байдена отримала деякі спрощення. Але вона повністю відкидається демократами, що контролюють верхню палату Конгресу США – Сенат. Демократи побоюються, що така політика відверне від них частину електорату, серед якого багато латиноамериканців.

Quote«Йдеться не про те, щоб надсилати сюди більше грошей, а про те, щоб змінити політику, а Білий дім, здається, цього не розуміє», – сказав Джонсон.

Демократи обох палат своєю чергою готові йти на компроміси, але не на відновлення законів часів президентства Трампа, тому поки що ситуація назовні виглядає відносно патовою. Хоча ще напередодні візиту Джонсона у Техас представники адміністрації Байдена сказали CNN, що вони «натхненні прогресом, який досягається» в переговорах щодо кордону в Конгресі.

У США досі не ухвалили бюджет на 2024 рік

Ще одним каменем спотикання між демократами та республіканцями є бюджет США, прострочений вже на три місяці. Це також впливає на допомогу Україні. Нині державні установи країни фінансуються за рахунок тимчасового бюджету.

Серед американських консерваторів все популярнішою стає ідея зменшення фінансування соціального забезпечення та взагалі різкого скорочення витрат всюди, де це можливо. Під сумнів час від часу підпадає й допомога Україні.

Джонсон заявив, що переговори про державне фінансування тривають і що двома пріоритетами для республіканців у Палаті представників є безпека кордону та скорочення витрат.

Тим часом єдиним кандидатом у президенти від республіканців, який беззаперечно готовий підтримувати Україну, є Ніккі Гейлі (справа на фото). Але наразі вона має лише 11% підтримки у США на відміну від 60% Трампа. Фото: Getty Images

Тим часом єдиним кандидатом у президенти від республіканців, який беззаперечно готовий підтримувати Україну, є Ніккі Гейлі (справа на фото). Але наразі вона має лише 11% підтримки у США на відміну від 60% Трампа. Фото: Getty Images

QuoteБільш того, республіканці кажуть, що підтримують допомогу Україні, запропоновану Байденом, тільки за умови фінансування разом із нею кордону. Це одне з ключових питань для партії та її виборців, тому вони будуть «діяти з позиції сили» та гнути свою лінію стільки, скільки зможуть.

Як вкрай зручний об’єкт для шантажу республіканцям разом із бюджетом на 2024 рік потрапила під руку допомога Україні, попри те, що і сам Джонсон не раз говорив про потребу не дати росії перемогти у війні.

Тим часом справджуються тези, якими ще влітку 2023 року один із кандидатів у президенти від республіканців Рон ДеСантіс лякав Європу. Він казав, що змусить її платити за війну в Україні, але Європа вже суттєво обійшла США за обсягами допомоги та взяла на себе головний тягар війни, хоч і не одноосібно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉