Facebook Pixel

Закон про мобілізацію приймуть не раніше березня 2024 року: нардепка

Нову версію законопроєкту про мобілізацію можуть ухвалити у березні. Це відбувається у зв’язку з регламентом ВРУ.

Про це заявила народна депутатка від ЄС, членкиня Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз, передає «Суспільне».

Quote«Ірина Фріз вважає, що нову версію законопроєкту можуть ухвалити у березні — за регламентом, якщо законопроєкт зареєстрували, настає термін відліку для подання альтернативних законопроєктів. Він становить 14 днів. Після цього проєкт закону може потрапити на розгляд у парламент. Якщо його ухвалять у першому читанні — депутати будуть подавати правки до другого читання. Ця процедура може тривати від тижня до двох», — йдеться у повідомленні.

Що про законопроєкт про мобілізацію говорять нардепи

Народна депутатка від ЄС, членкиня Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз у коментарі «Суспільному» сказала, що нова редакція законопроєкту досі має «сирі норми», зокрема щодо повноважень ТЦК та СП у питанні накладення обмежень щодо тих, хто не з’явився за повісткою:

Quote«В даному випадку ми бачимо «сиру», поки що, норму в цій редакції, яка, з моєї точки зору, потребує більш чіткого викладення критеріїв, які будуть застосовуватися ТЦК та СП для подання для суду на людину, яка не з’явилася у визначений термін [за повісткою]».

На її думку, серед ключових недоліків тексту документа є і відсутність чіткого алгоритму демобілізації: «В законопроєкті є термін «36 місяців», але далі йде якась «абракадабра» абсолютно, з моєї точки зору, щодо нормативно-правової визначеності [демобілізації]».

Ще один член профільного комітету ВР, нардеп від фракції «Слуга народу» Олександр Федієнко говорить, що будь-яка мобілізація та збільшення чисельності ЗСУ — є навантаженням на економіку:

Quote«Я не головнокомандувач, але я б тут застосував у першу чергу внутрішній аудит. Можливо, когось треба вже демобілізувати, зменшити економічне навантаження, когось із західного рубежу перевести на східний».

Нардеп також вважає, що система роботи ТЦК та СП має перетворитися «на рекрутингову історію», а не на каральний орган:

Quote«Люди, які йдуть служити в армію, повинні бути мотивовані, а не так, що їх силою туди запхали, а вони звідти самовільно тікають».

Мобілізація в Україні: які нововведення від Кабміну

  • Скасування строкової служби, запроваджується обов’язкова базова військова підготовка з 2025 року.
  • Люди з інвалідністю всіх груп звільнені від служби.
  • Обновити дані можна онлайн або через ЦНАП.
  • Дозвіл на звільнення від мобілізації після 36 місяців військової служби.
  • Надання права засудженим, за їх власним бажанням, мобілізуватися до війська.
  • Надання права поліції в участі у заходах з мобілізації.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉