Facebook Pixel

Інтерв'ю Зеленського, блокада польського кордону і консерватори-друзі України: дайджест західних ЗМІ

Інтерв'ю Зеленського і консерватори-друзі України: дайджест західних ЗМІ

Інтерв'ю Зеленського і консерватори-друзі України: дайджест західних ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю Associated Press, де прокоментував ситуацію на полі бою та в міжнародній політиці. Водночас президент заявив про необхідність укріпити оборонні рубежі.

Тим часом блокування польсько-українського кордону завдає значних збитків економіці країни, а до Вашингтона напередодні важливого для України голосування приїхав «консервативний десант» на чолі з експрем'єркою Великої Британії Ліз Трасс.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує робочий тиждень 27 листопада – 1 грудня.

Велике інтерв'ю Володимира Зеленського: головні тези

У інтерв’ю Associated Press у п’ятницю президент України Володимир Зеленський заявив, що з початком зими Україна перейшла в «нову фазу війни». Мороз і відсутність рослинності ускладнюють ведення бойових дій, а росія поновлює атаки на українську енергетичну інфраструктуру.

Наводимо головні тези з інтерв’ю голови держави.

Про результати контрнаступу

Quote«Дивіться, ми не відступаємо — я задоволений. Ми воюємо з другою армією світу — я задоволений. Ми втрачаємо людей — я не задоволений. Ми отримали не всю зброю, яку хотіли — я не можу бути задоволеним, але я також не можу занадто скаржитися», — прокоментував президент.

Зеленський визнав, що Україна не досягла бажаних результатів на полі бою, зокрема через недостатню кількість наданої західними партнерами зброї. Втім Сили оборони залишаються «впевненими у своїх діях» і не збираються здаватися.

Президент також відзначив результативні удари по Чорноморському флоту росії та силах окупантів у Криму, а також успішну роботу тимчасового зернового коридору.

Про міжнародну допомогу

Зеленський висловив побоювання, що війна Ізраїлю та ХАМАС загрожує затьмарити конфлікт в Україні, поставивши під загрозу потік західної військової допомоги Києву.

Quote«Ми вже бачимо наслідки відвертання (уваги) міжнародної спільноти через трагедію на Близькому Сході. Тільки сліпий цього не визнає», — сказав він.

Президент запевнив, що Україна бореться за «кожну крихту уваги» партнерів, хоча це стає дедалі складнішим із наближенням виборів у США. Він наголосив, що, допомагаючи Україні, американці запобігають нападу росії на країни НАТО, який змусив би війська США брати безпосередню участь у війні.

Володимир Зеленський під час наради щодо потреби фортифікації України 30 листопада. Фото: ОП

Володимир Зеленський під час наради щодо потреби фортифікації України 30 листопада. Фото: ОП

Про український ВПК

За словами Зеленського, під час останньої зустрічі з президентом США Джо Байденом, членами Конгресу та іншими високопосадовцями він просив їх дати Україні дешеві кредити та ліцензії на виробництво американської зброї. На думку українського лідера, нарощування потужності ВПК може допомогти переломити хід війни.

Quote«Дайте нам ці можливості, і ми побудуємо. Яких би зусиль і часу це не потребувало, ми це зробимо, і зробимо дуже швидко».

Про дипломатію

Зеленський заявив, що не відчуває тиску з боку союзників щодо укладення мирної угоди з росією, хоча окремі голоси про це говорять. Україна прагне залучити якомога більше країн до дипломатичної ізоляції росії та підтримки української формули миру.

Про вибори

Зеленський заявив, що готовий провести вибори під час війни, проте більшість українців вважають це «небезпечним і безглуздим». Водночас президент не збирається полишати посаду, хоча робота лідера воюючої країни надзвичайно важка.

Quote«Це було б дуже несправедливо, неправильно і безперечно демотивуюче», — зазначив Зеленський.

Зеленський вимагає посилити оборону

Зеленський під час поїздки до Харківської та Запорізької областей. Фото: ОП

Зеленський під час поїздки до Харківської та Запорізької областей. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з командуванням на півдні та сході заявив, що оборону на лінії фронту необхідно швидко посилити, повідомляє BBC.

Quote«На всіх основних напрямках, де потрібно посилитися, [ми повинні] прискорити будівництво споруд», — сказав він у своєму вечірньому зверненні.

Український лідер зазначив, що «максимальна увага» приділятиметься містам у Донецькій області, що зазнають постійних обстрілів, а також ключовому рубежу оборони на північному сході між Куп’янськом і Лиманом. Він також заявив про необхідність посилити укріплення навколо Києва.

Блокада кордону: Україна може втратити 1% зростання ВВП

Як повідомляє Reuters, блокування пропускних пунктів на українсько-польському кордоні призвело до скорочення загального імпорту України в листопаді приблизно на п’яту частину й може коштувати країні 1% зростання ВВП.

Тисячі автомобілів застрягли на кордоні через протести польських далекобійників, які почали блокувати вантажівки з комерційними товарами 6 листопада, вимагаючи обмежити їхнім українським конкурентам доступ до ЄС. Київ і Брюссель кажуть, що це неможливо.

Центр протидії дезінформації стверджує, що одним з найактивніших учасників блокади є польський бізнесмен Рафал Меклер, голова люблінського осередку партії «Конфедерація». Ця партія виступає за вихід Польщі з ЄС та НАТО, визнає Крим російським

Центр протидії дезінформації стверджує, що одним з найактивніших учасників блокади є польський бізнесмен Рафал Меклер, голова люблінського осередку партії «Конфедерація». Ця партія виступає за вихід Польщі з ЄС та НАТО, визнає Крим російським

Переговори з Польщею ускладнює те, що після виборів 15 жовтня країна перебуває в процесі зміни уряду.

Quote«Зрив дуже очевидний. Це різке зниження; ніби одна п’ята нашого місячного імпорту застрягла на кордоні», — сказав в інтерв’ю Reuters Тарас Качка, торговий представник України та заступник міністра економіки.

Як блокада вплинула на економіку України

Він навів неопубліковані урядові дані, згідно з якими Україна імпортувала товарів на $3,8 мільярда за перші 26 днів листопада, порівняно з $5,2 мільярда за весь жовтень. Водночас український експорт автотранспортом за перші 26 днів листопада склав $465 мільйонів проти $614 мільйонів у жовтні.

Федерація роботодавців України оцінила прямі збитки економіці приблизно в €400 мільйонів. Українські чиновники кажуть, що зниження поставок призвело до зростання цін на деякі товари. Зокрема, скраплений газ подорожчав на 30%, м'ясо-молочна продукція — на 5%, а деякі продукти харчування — на 10%.

Експорт автотранспортом з України надзвичайно важливий через блокування росією чорноморських портів. Зазвичай через Польщу йде 50% українського експорту автомобільним транспортом, але зараз чотири з восьми пунктів пропуску, включаючи найбільший, заблоковані.

Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач заявив Reuters, що переговори між Україною, Польщею та ЄС зайшли в тупик, оскільки протестувальники хочуть повернути дозвільну систему для українського автомобільного транспорту, скасовану угодою від червня 2022 року.

Ліз Трасс у Вашингтоні агітує за Україну

Колишня прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс прилетіла до Вашингтона, щоб заручитися підтримкою України серед скептично налаштованих законодавців-республіканців, повідомляє Politico.

Після торішньої відставки з прем’єрської посади, на якій вона перебувала всього 49 днів, Трасс намагається виступати в ролі поборниці правої політики в усьому світі. У Вашингтоні вона перебуває в складі делегації «Консерваторів-друзів України», яка проведе близько двох десятків зустрічей із консервативними американськими законодавцями та аналітичними центрами.

Новий спікер Палати представників США, республіканець-прихильник Трампа Джонсон нещодавно заявив, що вже більшість конгресменів підтримують допомогу Україні та Ізраїлю в новому пакеті. Фото: Getty Images

Новий спікер Палати представників США, республіканець-прихильник Трампа Джонсон нещодавно заявив, що вже більшість конгресменів підтримують допомогу Україні та Ізраїлю в новому пакеті. Фото: Getty Images

Наступного тижня в Сенаті розглядатимуть пропозицію Байдена про пакет допомоги на суму $106 мільярдів, з яких $61,4 мільярда призначено для України.

Джек Лопресті, депутат британської Консервативної партії, який входить до складу делегації, сказав POLITICO, що група зустрінеться з сенаторами-прихильниками експрезидента Дональда Трампа, щоб «спробувати переконати їх мислити стратегічно» й підтримати Україну.

Експерти вважають, що Трасс буде легше порозумітися з представниками Республіканської партії, оскільки вона також несхвально ставиться до адміністрації Байдена.

Quote«У США повинно бути консервативне керівництво, якому знову вистачить сміливості, щоб назвати ворожі режими злом і загрозою», — заявила Трасс.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉