Facebook Pixel

Політичний барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 13 — 17 грудня

barometer-new-90.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 13-17 грудня. Інфографіка: The Page

Редакція The Page підготувала новий «Політичний барометр» важливих політичних подій минулого тижня: список літератури для депутатів, зустріч Зеленського з Макроном і Шольцем, закупівля газу та скандал із телеканалом «Рада».

Що вплинуло на рейтинг президента Зеленського:

Руслан Стефанчук
Позитивно
Руслан Стефанчук
голова Верховної Ради

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив, що видасть народним депутатам список книжок для читання на новорічні свята й на літо.

«Я хочу запровадити нову традицію за прикладом, як це відбувається в британському парламенті, коли спікер рекомендує депутатам книжки, які треба прочитати. Завтра я виставлю свої топ-5 книжок, які рекомендуватиму прочитати народним депутатам під час різдвяних канікул», — сказав він.

 

The Page
Коментар The Page

Атмосфера свята у Верховній Раді відчувається все сильніше. Журналісти розпитують нардепів, де вони відпочиватимуть, а спікер підготував для них список літератури для читання. Після цієї новини у виборців може скластися враження, що в парламенті все добре, а в Зеленського та його команди все під контролем.

Дмитро Кулеба
Позитивно
Дмитро Кулеба
міністр закордонних справ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував зустріч у Брюсселі президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

«Ця зустріч — важливий політичний сигнал. Зеленський чітко довів нашу позицію й наголосив, що Україна за будь-яких обставин боротиметься за свої інтереси. Партнери бачать, що саме РФ загострює ситуацію і блокує врегулювання. Спільними зусиллями повертаємо РФ за стіл переговорів», — написав Кулеба.

The Page
Коментар The Page

Президент зустрівся з новим канцлером Німеччини одразу після того, як той обійняв посаду, — і це добрий знак. Після першої зустрічі була і друга — з не менш важливим для України лідером Франції. Розмови на найвищому рівні позитивно впливають на оцінку роботи Зеленського, особливо якщо президент зміг домовитися про стримування Росії.

Віталій Кличко
Позитивно
Віталій Кличко
мер Києва

Київ почали готувати до можливої надзвичайної ситуації у зв`язку з ризиком вторгнення Росії в Україну.

«У моєму рідному місті Києві ми готуємося до можливої надзвичайної ситуації, і я, як мер, організовую цивільну оборону. Ми активізували роботу з комплектування та підготовки резервістів», — сказав мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, Путін зібрав біля кордонів України понад 100 тис. російських солдатів, що є безпрецедентною загрозою.

«Є різні сценарії того, як російська армія може атакувати Україну, і ми маємо бути готові до них», — додав Кличко.

The Page
Коментар The Page

Російські війська й далі стоять біля кордонів України, але влада нарешті почала публічно готуватися до всіх можливих сценаріїв. Експерти й надалі сперечаються щодо того, чи ризикне Путін нападати на Україну взимку, але влада має показати українцям, що вона готова до всього й у будь-якому разі захистить населення. Тому підготовка столиці, хоча її й ініціював мер, буде позитивно оцінена українцями як важливі кроки влади загалом.

Юрій Вітренко
Негативно
Юрій Вітренко
голова правління «Нафтогазу»

Голова правління НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко пояснив, чому компанія не закуповувала газ навесні, коли ціни були нижчими. За його словами, у цьому винен президент РФ Володимир Путін.

«Коли ціна почала зростати через те, що Путін почав скорочувати постачання газу на європейський ринок, стали менше закачувати», — заявив голова НАК.

The Page
Коментар The Page

Про енергетичну кризу та серйозний брак газу в газосховищах говорять уже не один місяць. І на резонні запитання до влади про те, чому газ не купували вчасно, люди чують відповідь про провину Путіна. 

Звісно, російський президент винен багато в чому, але забезпечити країну енергоресурсами мала саме влада. Тому якщо газ у платіжках для українців подорожчає, звинуватять у цьому президента країни. І це неодмінно вплине на його рейтинг.

Олександр Корнієнко
Негативно
Олександр Корнієнко
перший віцеспікер Верховної Ради

Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко розповів про переформатування телеканалу «Рада».

«Канал «Рада» запросив підвищене фінансування на наступний рік. Дійсно, воно буде. І, можливо, навіть цього року внутрішніми ресурсами Верховної Ради це буде. Для цього вони провели творчий конкурс... І в рамках цього творчого конкурсу є переможці, які зараз і починають цю діяльність», — заявив депутат.

The Page
Коментар The Page

Переформатування телеканалу «Раду» розпочалося зі скандалу. Студія каналу, яку встановили просто в кулуарах Ради, заважає роботі журналістів і депутатів. В ефір навіть прорвався Петро Порошенко й заявив, що фінансування каналу є завеликим. Після численних скарг депутати навіть збиралися на нараду, щоб визначити подальші дії.

Але найбільше канал критикують за те, що там вихваляють президента Зеленського та його партію. А створення «ручного» каналу коштом бюджету виборці можуть не пробачити президенту.

Михайло Радуцький
Негативно
Михайло Радуцький
народний депутат від «Слуги народу»

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що штам коронавірусу «Омікрон» поширюється дуже швидко і може стати домінантним у Європі вже до середини січня.

«Омікрон» в Україні. Уже офіційно. Цей штам коронавірусу виявили в молодої жінки, яка повернулася з Об`єднаних Арабських Еміратів, де, ймовірно, вона й могла інфікуватися «Омікроном», — зазначив Радуцький.

За його словами, експерти радять звернути увагу на такі симптоми: пирхота в горлі, сухий кашель, сильна втома, болі в м`язах і нічна пітливість.

«Без сумніву, Україні доведеться пережити ще одну хвилю пандемії. Наскільки потужною і тривалою вона буде, залежить від нас. Єдиним захистом проти хвороби залишається вакцинація», — додав нардеп.

The Page
Коментар The Page

Нова хвиля пандемії знову на порозі України. А це нові локдауни, нові грошові втрати, нові карантини та обмеження. А найголовніше — це нові жертви інфекції. Надія на те, що цього разу влада підготувалася краще, ніж раніше, вкрай невелика. Традиційно найбільше нарікань отримає президент, бо міністра охорони здоров’я знають в обличчя не більш як декілька тисяч українців.

Коментарі