Редакція публікує новий «Політичний барометр» найважливіших політичних подій минулого тижня: перепис населення з Apple, Єрмак на допиті в ДБР, ухвалення бюджету та розслідування ймовірного державного перевороту.
Що вплинуло на рейтинг президента Зеленського:

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зустрічався з топменеджерами технологічної компанії Apple для обговорення спільних проєктів.
Він зазначив, що найголовнішою подією зустрічі стало підписання меморандуму про можливу співпрацю з командою Apple під час проведення перепису населення у 2023 році.
Пізніше президент Зеленський окремо зазначив, що Україна вже домовилася про проведення перепису населення з компанією Apple.
Курс на діджиталізацію Зеленського можна оцінити тільки позитивно, бо в сучасному світі не можна так відставати від розвитку технологій, щоб витрачати тисячі тонн паперу на перепис. Крім того, співпраця з таким гігантом, як Apple, додасть плюсів іміджу держави й самого президента.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відвідав Державне бюро розслідувань і дав там свідчення в справі «вагнерівців».
«Не вважаю за потрібне робити із цього шоу, тому камери не кликав. Але вважаю, що вкрай важливо, аби слідство встановило істину й розставило в цій справі всі крапки над «і», — зазначив він.
Нарешті представники влади й учасники скандального перенесення операції спецслужб почали давати свідчення в ДБР. Політологи й журналісти багато говорили про те, що Єрмак не мав повноважень давати наказ відтермінувати операцію, і його свідчення правоохоронцям — це доволі позитивний момент. Рейтинг Зеленського сильно постраждав через цей скандал, але спроби хоч якось виправити ситуацію можуть допомогти.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет України на 2022 рік. За новий кошторис проголосували 268 депутатів.
Представляючи доопрацьований до другого читання законопроєкт, міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що між першим і другим читанням доходи держбюджету було збільшено на 54,7 млрд грн — до 1,332 трлн грн, видатки – на 55,5 млрд грн, до 1,521 трлн грн.
За його словами, уряд підготував реалістичний і збалансований проєкт головного фінансового документа держави, у якому збережено пріоритети, визначені президентом, Верховною Радою та урядом, що передбачають зростання зарплат медиків, збільшення стипендій для студентів, продовження масштабної цифровізації та підготовку до перепису населення, забезпечення житлом ветеранів АТО/ООС і розвиток інфраструктури.
Вчасно ухвалений бюджет на наступний рік — це завжди позитив. Хоча останніми місяцями експерти говорили про те, що монобільшості більше немає, а депутатів, які підтримують Зеленського, стає дедалі менше. Але на такий важливий документ голоси все-таки знайшлися, і це позитивно вплине на рейтинги Зеленського.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія обіцяє «цікаві новини» після розслідування Службою безпеки можливого державного перевороту в Україні.
Арахамія нагадав, що про загрозу державного перевороту 1 грудня президент України Володимир Зеленський говорив на пресконференції. «Давайте надамо декілька тижнів СБУ, і, я вважаю, на всіх нас чекають цікаві новини», — сказав він.
Заява Зеленського про держпереворот була вкрай несподіваною, але коли 1 грудня на Майдані Незалежності відбувся тільки мітинг проти політики президента, почали з’являтися запитання. СБУ повідомила, що розслідування вже розпочали, але його результатів ще треба дочекатися. Арахамія заявив, що президент буквально врятував країну своєю заявою, але вірять у це не всі. Найімовірніше, анонс перевороту негативно вплине на рейтинги.

Міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко заявив, що на українських гірськолижних курортах зможуть відпочивати лише громадяни, які мають необхідні COVID-документи, зокрема, сертифікати про вакцинацію, негативні тести чи довідки про одужання.
«Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін затвердив постанову № 21, з якою можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я. Як ми й анонсували, усе більше карантинних обмежень відчуватимуть лише люди, які ще не зробили щеплення вакциною проти COVID-19. Тому й надавати послуги на гірськолижних курортах дозволяється лише тим людям, у яких перевірили наявність так званих COVID-документів», — зазначив міністр.
Роками українці взимку їдуть у Карпати на гірськолижні курорти, і навіть пандемія не змінила цю звичку. Торік у Буковелі масово порушували карантин, взагалі ігноруючи вказівки уряду та МОЗ. Ті, хто поїде цього року, будуть дуже невдоволені жорстким карантином і, як зазвичай, сваритимуть за все Зеленського. Тому свято може трошки вплинути на оцінку дій президента, але це в тому разі, якщо правил таки дотримуватимуться.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Російська Федерація зосередила біля кордонів України та в окупованому Криму 94,3 тис. російських військових.
«Відбулася концентрація військ РФ неподалік наших кордонів. Зараз навколо України та в тимчасово окупованому Криму в постійній готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 на постійній основі, а 8 додатково перекинули до Криму. Сумарна кількість військ на території Російської Федерації, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути залучені до ескалації, сьогодні оцінюється в 94,3 тис. осіб», — сказав Резніков.
Російські війська на українському кордоні змушують нервуватися всіх жителів країни. Однак влада тільки нещодавно почала говорити про те, що росіяни наближаються до України. Хоча розвідки НАТО та США повідомляли про це ще місяць тому. Крім того, немає перевірок бомбосховищ, не оголошено план держави на випадок активніших дій країни-агресора. До того ж Зеленський особисто не звертався до народу із цього приводу, тому довіра до нього як до Верховного Головнокомандувача є вкрай незначною, і це вплине на оцінку його роботи населенням.