Facebook Pixel

У Bellingcat розкрили, чому Єрмак нібито відклав затримання «вагнерівців». Банкова відреагувала

Вагнергейт: розслідування Bellingcat  та реакція на нього Офісу президента. Фото: ОП ( на фото Андрій Єрмак)

Вагнергейт: розслідування Bellingcat та реакція на нього Офісу президента. Фото: ОП ( на фото Андрій Єрмак)

У розслідуванні Bellingcat, опублікованому 17 листопада, зазначено, що ініціатором відкладення спецоперації із затримання російських найманців на її завершальному етапі виступив очільник Офісу президента Андрій Єрмак. За даними журналістів, він наполіг на перенесенні її на тиждень, щоб не зірвати угоду про припинення вогню на Донбасі, яке мало набрати чинності 27 липня 2020 року.

На той момент директор ГУР Василь Бурба повідомив журналістам-розслідувачам, що «в Офісі президента вважали, якщо спецоперація пройде, як заплановано, і завершиться затриманнями 25 липня, то перемир'я закінчиться, не встигнувши початися».

Радник глави ОП Михайло Подоляк у коментарі «Українській правді» цю інформацію спростував. Він наголосив, що Єрмак «ніколи і за жодних обставин не міг навіть намагатися керувати розвідкою, а якимись її оперативними заходами й поготів».

Telegram Logo
Quote«Це просто неможливо. Як з погляду посадових обов'язків Андрія Єрмака, так і з точки зору того, що керівники розвідки просто не можуть сприймати накази чи розпорядження від невідповідних осіб. Так, справді, Андрій Єрмак відповідає за логістику переговорів щодо Донбасу. І це було надактуально саме в липні 2020 року, про що красномовно говорять, до речі, і самі «джерела» в розслідуванні. Але ніколи за розвідку та її діяльність не відповідав Андрій Борисович», — розповів Подоляк.

Він також наголосив на тому, що самі розслідувачі зазначили, що не можуть достеменно підтвердити низку фактів, які наводять у розслідуванні, оскільки ті базуються на словах колишніх відставників.

Quote«Команді Bellingcat не вдалося незалежно підтвердити цю розмову», — зазначено в розслідуванні.

Окрім того, Подоляк вказав, що «жодних рішень президента щодо скасування або зриву якихось заходів щодо «вагнерівців» не було».

Контекст. Після року збирань свідчень і даних журналісти Bellingcat оприлюднили розслідування про спецоперацію українських спецслужб із затримання бойовиків ПВК Вагнера. У ньому розслідувачі розкрили зібрану та проаналізовану ними інформацію про організацію спецоперації, процес вербування найманців, деталі запланованого захоплення літака з ними та їхній арешт у Білорусі.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року влада Білорусі затримала 33 бойовиків ПВК Вагнера. Україна запросила їхню видачу через те, що деякі з них воювали на Донбасі. Натомість Мінськ передав усіх затриманих Росії.

17 серпня 2020 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що спецслужби України планували спецоперацію щодо затримання вагнерівців, які воювали проти України на Донбасі, але вона «зірвалася після наради в Офісі президента». Винуватцем витоку інформації назвали Андрія Єрмака.

Українська влада спочатку заперечувала існування цієї операції, згодом назвала її «дезінформаційною атакою». Це твердження повторив і Єрмак. СБУ та СЗР не визнавали своєї участі в операції, а президент Зеленський назвав інформацію про неї маячнею.

Утім, уже в червні 2021 року президент Володимир Зеленський визнав існування спецоперації. В ОП тоді наголосили, що глава держави до неї та її зриву не причетний.

Коментарі

Всі новини