Facebook Pixel

Надали гроші, техпідтримку та рекомендації. США були в курсі операції з «вагнерівцями» — CNN

Затримані в Білорусі бойовики ПВК «Вагнера» — розслідування CNN. Фото: Міноборони РФ

Затримані в Білорусі бойовики ПВК «Вагнера» — розслідування CNN. Фото: Міноборони РФ

Телеканал CNN оприлюднив власне розслідування про операцію українських спецслужб із вивезення найманців ПВК «Вагнера» з Росії. За його даними, США знали про операцію. Ба більше, американська сторона надала Україні фінансування, технічну допомогу та рекомендації щодо її реалізації. Про це телеканалу розповіли представники розвідувальних органів США та України.

Утім, офіційні особи в США цю інформацію заперечують. Розвідка США визнає, що була в курсі планів із затримання бойовиків, однак участі в операції не брала. У відомстві припустили, що цю інформацію могли поширити, щоб перекласти провину за зірвану спецоперацію.

Як повідомляє CNN, щоб зібрати дані про російських найманців, українські спецслужби створили нібито приватну військову компанію, яка пропонувала щомісячну зарплату в розмірі $5 тис. за охорону нафтопереробних підприємств у Венесуелі. На цю легенду «клюнули» сотні російських бойовиків. На прохання нібито потенційного роботодавця вони надсилали свої військові посвідчення, а також докази того, де саме воювали та що робили. У такий спосіб українська розвідка отримала велику базу російських найманців, з-поміж яких були і причетні до збиття літака МН17. Також у її руках опинилися фото- та відеодокази злочинів, вчинених на сході України.

Telegram Logo

«Було двоє тих, які були присутні під час запуску ракети, що збила MH17. Ще четверо були членами групи, яка відповідала за збиття нашого військового літака та вбивство щонайменше 70 наших кращих людей», – повідомило одно з джерел у військовій розвідці України.

З усіх охочих українська розвідка обрала 28 найманців. Ще 5 кандидатів не були причетними до війни на Донбасі — їх узяли, щоб не виникло підозр.

Джерела телеканалу наголосили, що провал операції став серйозним ударом для української розвідки. Підготовка до операції тривала майже 18 місяців.

«Якби ці люди опинилися тут, в Україні, подробиці їхніх злочинних дій стали б відомі всьому світу. Україна могла б притягти їх до відповідальності й показати, що наша боротьба з Росією є серйозною і що ми не будемо підіймати руки на знак капітуляції», — наголосило одно з джерел телеканалу.

Контекст. Влада Білорусі 29 липня 2020 року затримала 33 бойовиків «ПВК Вагнера». Україна запросила їхню видачу, адже деякі з них воювали на Донбасі. Проте Мінськ відпустив усіх до Росії.

Журналіст Юрій Бутусов 18 серпня опублікував версію, що операцію із затримання цих бойовиків зірвав хтось з Офісу президента.

Президент Володимир Зеленський назвав цю інформацію маячнею, а глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що це дезінформаційна атака. СБУ та СВР свою участь в операції заперечують.

Коментарі

Всі новини