Facebook Pixel

Bellingcat знімає фільм про українську спецоперацію проти «ПВК Вагнера»

Олеся Бацман і Христо Грозєв. Фото: скріншот

Олеся Бацман і Христо Грозєв. Фото: скріншот

Журналісти групи Bellingcat роблять розслідування і знімають документальний фільм про операцію українських спецслужб з вивезення найманців «ПВК Вагнера» з Росії. Про це розповів лідер групи Христо Грозєв в інтерв'ю журналістці Олесі Бацман.

За словами Грозєва, операція, яку українська влада заперечує, була. Вона зірвалася на останньому етапі. Можливо тому, що українська влада вирішила відкласти її на кілька днів.

Якби вагнерівців удалося заарештувати, кілька людей «відразу стали б дуже важливими свідками по Боїнгу в Гаазі», а інші були б важливими свідками та звинуваченими у справах про злочини на Донбасі в 2014 році.

Telegram Logo

Грозєв вважає, що Україні в цій операції могли допомагати США, Ізраїль і Туреччина.

Відповідаючи на запитання про можливі причини провалу спецоперації, він припустив, що це «був переляк. Вирішили не створювати конфронтацію з Росією».

Грозєв розповів, що результат розслідування буде представлений у двох частинах. Перша — розслідування, в якому використовують частину зібраної інформації та інтерв'ю. Ймовірно вона буде готова в лютому. Документальний фільм очікується до осені.

Контекст. 29 липня в Білорусі влада затримала 32 бойовиків «ПВК Вагнера». Україна запросила їхню видачу, деякі з них воювали на Донбасі. Мінськ же відпустив всіх до Росії.

18 серпня журналіст Юрій Бутусов опублікував версію, що хтось із Офісу президента зірвав операцію із затримання цих бойовиків.

Президент Володимир Зеленський назвав цю інформацію маренням, глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що це дезінформаційна атака. СБУ і СВР заперечують свою участь в операції.

Коментарі

Всі новини

Smart Talking. Випуск 9

партнерський матеріал
спецпроєкт