Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Клименко очолить САП — ГПУ підтвердила легітимність його кандидатури

Олександр Клименко зможе очолити САП. Фото: Укрінформ

Олександр Клименко зможе очолити САП. Фото: Укрінформ

Офіс Генерального прокурора надав кваліфікаційній комісії з відбору голови САП підтвердження, що фіналісти конкурсу відповідають вимогам законів про очищення влади, запобігання корупції та доступ до держтаємниці.

Це означає, що подання на Олександра Клименка, який став переможцем конкурсу, найближчим часом направлять на підпис новому Генпрокурору Андрію Костіну.

Під час засідання 27 липня комісія САП підготувала відповідні документи для призначення на посаду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Заступником глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури має стати Андрій Синюк — The Page раніше писало, що громадські організації та політичні експерти називають його людиною Банкової.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Після підтвердження від Офісу Генпрокурора комісія має три дні, аби відправити подання на призначення Клименка та Синюка.

Раніше громадські активісти, зокрема й Центру протидії корупції, побоювалися, що призначення глави САП можуть знову затягнути через те, що переміг не кандидат Банкової.

Крім того, вони повідомляли, що за час, поки тягнулася історія з обранням голови антикорупційної прокуратури, справу проти Олега Татарова передали з НАБУ до СБУ, аби там «поховати».

Утім, після призначення нового Генпрокурора рішення від ГПУ надійшло, отже, у САП має зʼявитися очільник уже найближчими днями.

Це дасть змогу розблокувати процес антикорупційної реформи, адже без САП прокурори НАБУ не можуть повноцінно працювати та вручати підозри, а отже, усі політично чутливі справи залишаються «висіти» в повітрі або передаються до інших відомств, як показує історія зі справою Татарова.

Розблокування антикорупційної та судової реформи є вимогою ЄС для того, щоб Україна могла зберегти статус кандидата. Крім того, це також є вимогою МВФ до Києва.

Коментарі

Всі новини