Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Комісія назвала переможця скандального конкурсу на посаду керівника САП

Детектив НАБУ Олександр Клименко

Детектив НАБУ Олександр Клименко

Сьогодні, 19 липня, комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затвердила результати конкурсу, у якому переможцем став детектив НАБУ Олександр Клименко. Документи подають на затвердження до Офісу Генпрокурора.

Комісія також ухвалила рішення щодо кандидатури прокурора Офісу Генпрокурора Андрія Синюка на посаду заступника керівника САП.

Голова комісії додала, що засідання може бути поновлено, оскільки відсутнє рішення щодо апеляційних скарг на рішення Окружного адмінсуду, який визнав недійсним порядок роботи комісії та поставив під загрозу легітимність конкурсу та його результатів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін у телеграм-каналі написав, що конкурс з обрання керівника САП не завершено, оскільки Клименка ще не призначили.

«Так, комісія затвердила формальне рішення про перемогу Клименка в конкурсі, проте призначає керівника Генпрокурор або виконувач його обов'язків. Не виключено, що поки Офіс Генпрокурора затягуватиме з підтвердженням, яке непотрібно, з'явиться й рішення апеляції щодо скасування порядку конкурсу», – вважає Шабунін.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Призначення керівника САП останнім часом є однією з ключових вимог міжнародних партнерів України. Вона є однією з обов'язкових умов для успішного проходження кандидатства для вступу до ЄС.

Про необхідність підбиття підсумків конкурсу неодноразово говорив президент Володимир Зеленський. Призначити керівника САП він особисто обіцяв президенту США Джо Байдену.

Однак посилаючись на різні причини, комісія понад рік не могла зібратися на підсумкове засідання.

Представники антикорупційних громадських організацій вважають, що причиною затягування питання є те, що переможцем конкурсу став кандидат, який не подобається Банковій, а саме главі Офісу президента Андрію Єрмаку та його заступнику Олегу Татарову.

Глави САП в Україні не було з 2020 року, і весь цей час Банкова через Генпрокурора могла впливати на роботу цього органу (а отже, і на роботу НАБУ). У квітні цього року САП отримала тимчасового керівника.

В ОП заявили, що конкурс на голову НАБУ розпочнеться одразу після затвердження нового керівника САП.

Довідка. Олександр Клименко народився 1986 року, закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого в Харкові.

У березні 2010 року розпочав роботу в органах внутрішніх справ у Києві.

З 2015 року працював старшим слідчим у Національній поліції. Розслідував справи щодо розкрадання майна.

У березні 2016 року став детективом НАБУ, згодом – старшим детективом, а в листопаді 2017 року – керівником відділу.

Він розслідував справи екснардепа Олександра Онищенка, екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника глави Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за напрямок правоохоронних органів. Він також є старшим групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Коментарі

Всі новини