Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Новий керівник САП: як Банкова може переграти результати конкурсу

Олександра Клименка так і не призначили головою САП. Фото: колаж The Page

Олександра Клименка так і не призначили головою САП. Фото: колаж The Page

Хоча конкурсна комісія з відбору керівника САП в Україні 19 липня й затвердила Олександра Клименка переможцем конкурсу, самого рішення про його призначення досі немає.

Чому таке призначення тепер можу затягнути до нескінченності, хоча розблокування антикорупційної прокуратури, а разом з нею — і реформи, є однією з ключових вимог ЄС після надання Україні статуса кандидата?


Як затягують процесс подання кандидатури

Призначення голови САП можуть затягнути на роки. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

Призначення голови САП можуть затягнути на роки. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

Рішення комісії стало важливим кроком України до євроінтеграції, підкреслила членкиня конкурсної комісії Нона Цоцорія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ми нарешті дійшли до кінця», — цитує колишню суддю ЄСПЧ та чинну членкиню комісії DW.

Водночас голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков радить не поспішати радіти.

Він пояснив, що голова комісії Катерина Коваль зможе офіційно подати кандидатуру Клименка на затвердження в.о. генпрокурора лише тоді, коли отримає...від Офісу генпрокурора підтвердження, що кандидат має допуск до державної таємниці та відповідає закону про очищення влади.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Підтвердження можна чекати роками. Це одна зі схем затягування, яку колеги з Центр Протидії Корупції описали ще кілька місяців тому. Вже не кажучи про те, що немає чинного генпрокурора», — написав він.

У коментарі DW Жернаков припустив, що затягування справді можливе на роки, адже зараз Офіс генпрокурора контролює Олег Татаров, проти якого Клименко свого часу вів справу (стосувалася надання квартир працівникам Нацгвардії).

Він підкреслив, що всі кандидати на голову САП пройшли необхідні спецперевірки ще на етапі конкурсу, а зараз, під час воєнного стану, такі перевірки не обов'язкові.

Ручний генпрокурор без керівника САП

Офіс президента влаштує ручний генпрокурор без керівника САП — правозахисники. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

Офіс президента влаштує ручний генпрокурор без керівника САП — правозахисники. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

Подібної думки дотримується і заступниця виконавчого директора Transparency International Україна Катерина Риженко.

Вона у коментарі DW підкреслила, що у Офісі президента взагалі не бажають мати керівника САП, — лише свого «ручного» генпрокурора, а справу Татарова в.о. голови ГПУ Олексій Симоненко вже передав з НАБУ до СБУ, аби мати можливість її «поховати».

Quote«Зеленський/Єрмак і далі блокує призначення керівника САП. Засідання комісії нічого не змінило», — підкреслив у своєму дописі у Facebook також голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, до 19 липня Банкова прикривалася відсутністю рішення комісії, а тепер прикриватиметься тим, що це рішення не надсилають генпрокурору.

Quote«І це все після того, як Зеленський на всю країну заявив, що вимагає негайного призначення переможця конкурсу. Очевидно, що після цього вірити слову президента дуже-дуже складно (м’яко кажучи)», — зазначив Шабунін.

Не так важливо, чи це Зеленський в тому зверненні обманював країну, чи Єрмак і Татаров зараз обманюють президента, додав він.

Саме генпрокурор чи виконуючий обовʼязки генпрокурора (наразі — Олексій Симоненко) призначає керівника САП на посаду, тому тепер саме Офіс президента несе відповідальність за затягування процесу, пише у своїй колонці для УП юристка і заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан.

З тим, щоб скерувати кандидатуру переможця для призначення в Офіс Генпрокурора, є проблеми: формально у комісії на це є три дні, але тільки після відмашки від Офісу Генпрокурора.

Quote«Якщо в комісії є дедлайн, то в Офісу Генпрокурора дедлайну немає», — зазначила вона.

Суд може скасувати конкурс на голову САП

Суд ще може переграти результати конкурсу на голову САП. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

Суд ще може переграти результати конкурсу на голову САП. Фото: facebook.com/sap.gov.ua

На думку Щербан, з таким підтвердженням можуть затягнути аж до апеляційного рішення про скасування порядку конкурсу: у грудні 2021 року, як уже писав The Page, Окружний адмінсуд Києва визнав недійсним порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу.

Термін розгляду справи закінчився 18 липня, однак інформції про рішення досі немає. Якщо апеляція підтвердить нелегітимність конкурсу, його доведеться проводити заново.

Щербан додає, що на комісію також тиснуть, аби замінити одного з членів — Драго Коса, який паралельно став членом комісії з обрання директора НАБУ.

Quote«Схоже, що план Банкової полягає також у тому, що якщо Драго Кос залишає комісію з САП, то аватар Татарова Симоненко просуне до складу комісії від Ради Прокурорів когось ручного», — вважає юристка.

Це, на її думку, може дозволити Банковій переграти результати конкурсу та змінити керівника САП.

Коментарі

Всі новини