Facebook Pixel

Призначення голови САП, ухвалення законопроєкту №5600 та багато іншого: деталі меморандуму із МВФ

Гетманцев розказав про умови співпраці з МВФ. Фото: Reuters

Гетманцев розказав про умови співпраці з МВФ. Фото: Reuters

Меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ) зобов’язує Україну до грудня призначити голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та захищати населення в період підвищення світових цін на газ. Про це сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Насамперед Гетманцев зазначив, що меморандум не лише не містить вимог підвищити ціни на газ, а й зобов’язує Уряд продовжити захищати вразливі верстви населення через субсидії в період підвищення світових цін на газ.

Як зазначив Гетманцев, меморандум також передбачає ухвалення податкового законопроєкту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати. За його словами, меморандум із Фондом містить норму про «покращення адміністрування податків» та мінімізацію можливостей для зловживань, зокрема покращення адміністрування акцизів та ПДФО з продажу об'єктів нерухомості.

Telegram Logo

Як зазначив нардеп, Україна, згідно з меморандумом, має намір «закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств і рентних платежів».

Меморандум також передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП (держбюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5%), проте це вже закладено в проєкт бюджету на 2022 рік.

Крім цього, Україна зобов’язана й надалі впроваджувати пенсійну реформу та оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року. Серед намірів України — запуск Бюро економічної безпеки та ліквідація до кінця грудня цього року Державної фіскальної служби.

Контекст. Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні траншу кредиту обсягом $700 млн. Окрім того, виконавча рада МВФ погодила продовження дії угоди stand-by до початку липня 2022 року.

Коментарі

Всі новини