Facebook Pixel

Незалежність НБУ, корупція та судова реформа: МВФ почне роботу в Україні наприкінці вересня

Місія Міжнародного валютного фонду в Україні почне працювати наприінці вересня. Основними темами для обговорення стануть незалежність Національного банку, судова реформа, боротьба з корупцією і забезпечення стійкого фіскального становища, повідомив глава департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс.

За словами Райса, рішення цих питань потрібне для завершення поточної програми.

«Наприкінці цього місяця планується провести віртуальну оглядову місію по Україні. Конкретні дати будуть оголошені, як завжди, ближче до початку місії», — зазначив Райс.

Також Райс прокоментував заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про те, що Україна виконала всі умови та не бачить перешкод для отримання траншу. Райс зазначив, що дискусії між МВФ і Україною тривають, але в нього «немає графіка виплат або продовження» програми.

Контекст. МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand by. Її загальний обсяг становив близько $5 млрд, перший транш був у розмірі $2,1 млрд. Однак згодом місія призупинила фінансування через невиконання Україною низки зобов'язань.

Зокрема, голова Нацбанку України Кирило Шевченко повідомив, що сума другого траншу stand-by може бути вища за заплановані $700 млн за умови об'єднання траншу. Це питання обговорюватиметься під час дискусії з місією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉