Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна опустилася на п'ять пунктів в Індексі сприйняття корупції Transparency International

Україна посіла 122-ге місце в Індексі сприйняття корупції. Фото: ti-ukraine.org

Україна посіла 122-ге місце в Індексі сприйняття корупції. Фото: ti-ukraine.org

Україна отримала 32 бали зі 100 можливих і посіла 122-ге місце в Індексі сприйняття корупції — 2021 від Transparency International. За підсумками 2020 року Україна посідала 117-те місце, набравши 33 бали. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Transparency International.

Очолюють Індекс Данія, Нова Зеландія та Фінляндія. Наприкінці списку залишаються Сомалі, Сирія та Південний Судан. Поруч з Україною — африканська держава Есватіні (Свазіленд). На один бал більше в Замбії, Непалу, Єгипту, Філіппін та Алжиру — усі вони мають по 33 бали.

З-поміж країн-сусідів Україна випереджає лише Росію — країна-агресорка також втратила 1 пункт і тепер із 29 балами посідає 136-те місце. Крім того, знизилися бали в Угорщини – 43 бали (-1 бал, 73-тє місце) та Білорусі. Остання цьогоріч втратила цілих 6 балів і з 41 балом посідає 82-ге місце. Показники Польщі не змінилися, що дало їй змогу залишатися лідеркою з-поміж сусідів України — 56 балів і 42-ге місце. Покращити свої позиції за рік вдалося Словаччині, Румунії та Молдові.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це зниження в межах похибки свідчить про період застою. Влада затягує виконання багатьох важливих антикорупційних обіцянок. З одного боку, відновлено суттєву частину антикорупційної реформи після рішення КСУ у 2020 році, ухвалено базові закони для перезапуску ВККС і ВРП. А з іншого, досі присутні негативні практики, які нівелюють досягнення — наприклад, втручання в справу Татарова, затягування з обранням керівництва САП, виведення певних публічних закупівель з-під дії профільного закону до річниць Конституції та Незалежності. Ми маємо розуміти, що відхилення від антикорупційного порядку денного грає на руку як внутрішнім, так і зовнішнім ворогам України», — пояснив виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрій Боровик.
Фото: ti-ukraine.org

Фото: ti-ukraine.org

На початку 2021 року організація надала три системні рекомендації для зниження рівня корупції в Україні, однак жодну з них не було виконано повністю, а дві було виконано частково.

Цього року визначено п’ять конкретних кроків, які допоможуть у боротьбі з корупцією в Україні.

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • Завершення конкурсів і обрання професійних, незалежних і доброчесних керівників органів антикорупційної екосистеми: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Агентства з розшуку та менеджменту активів і Національного антикорупційного бюро України.
  • Ухвалення державної Антикорупційної стратегії та програми з її імплементації.
  • Проведення реформи конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеційською комісією.
  • Забезпечення прозорого обліку державної власності та продовження курсу на приватизацію.
  • Мінімізація ризиків ухвалення законопроєктів, які виводять закупівлі з-під дії Закону України «Про публічні закупівлі».
Фото: ti-ukraine.org

Фото: ti-ukraine.org


Коментарі

Всі новини