Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Загроза співпраці з МВФ: в ОП новий скандал через заяви Татарова про НАБУ і Ситника

Олег Татаров. Фото: УНІАН

Олег Татаров. Фото: УНІАН

Заступник глави Офісу президента Олег Татаров потрапив у скандал через свої заяви щодо Національного антикорупційного бюро та його голови Артема Ситника.

Так, Татаров заявив газеті «Закон і бізнес», що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) — це не українська історія, вона за межами нашої країни, а корінням проблем в антикорупційній політиці є Ситник. Татаров впевнений, що Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство й має піти.

«Цю людину офіційно визнано корупціонером згідно з рішенням суду, яке набуло чинності. Її внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Крім того, КС вирішив, що цього чиновника було незаконно призначено на посаду. Подобається це комусь чи ні, але це рішення ніхто не скасував, і воно має силу закону», — йдеться в матеріалі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ба більше, Татаров жорстко розкритикував роботу НАБУ та Ситника, додавши, що різні чинники, а також боротьба, яку ведуть із зовнішніх джерел впливу заради збереження Ситником посади, дискредитує правоохоронну систему.

Реакція Офісу президента на слова Татарова

Не змусила на себе чекати й офіційна реакція Офісу президента на слова Татарова, яка спричинила значний шквал критики. Так, у пресслужбі ОП заявили, що заява Татарова щодо діяльності НАБУ — це його особиста думка, і вона не відображає офіційну позицію Зеленського.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Як неодноразово заявляв президент, визнання неконституційними окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоча і створювало загрозу для роботи НАБУ, але не змогло зруйнувати легітимність і незалежність відомства та його директора. Найближчим часом цей закон буде вдосконалено для його повної відповідності Конституції України», — заявили в Офісі президента.

Одразу там додали й пояснення Татарова, який заявив, що підтримує вектор Зеленського щодо співпраці з міжнародними партнерами, додавши, що позиція щодо НАБУ та Ситника — це особиста думка, яка не впливає на його підтримку законодавчих ініціатив Зеленського щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів.

Позиція Гео Лероса щодо скандалу з Татаровим

Народний депутат і колишній член «Слуги народу» Гео Лерос на своїй сторінці у Facebook також відреагував на цю ситуацію. За його словами, справжній портрет глави держави складається із заяв і дій його оточення.

«Зеленський навчився вишукано брехати та маніпулювати, його риторика відшліфована, а от такі хлопці, як-от Єрмак, Татаров, Подоляк, Фокін, Сівохо, Степанов — це ключик до його справжніх цінностей і принципів або, точніше, їхньої відсутності. Якщо Україна — це ти, то Зеленський — це Татаров».

Гео Лерос

Гео Лерос

позафракційний

Чим відомий Татаров і як до скандалу причетний МВФ

Через призначення Татарова заступником голови Офісу президента критикували главу держави Володимира Зеленського, адже Татаров підлягав люстрації: за часів Євромайдану він обіймав високі посади в Міністерстві внутрішніх справ і виправдовував побиття «Беркутом» протестувальників.

Варто нагадати, що Ситник виконує обов’язки глави НАБУ, проте це потрібно врегулювати законом. Задля цього Кабінет міністрів запропонував відповідний законопроєкт, який передбачає, що Ситник працює директором до закінчення семирічного терміну, а керівників НАБУ призначатиме та звільнятиме парламент. Врегулювання цієї ситуації — це ключова вимога Міжнародного валютного фонду для отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги.

Контекст. Раніше Зеленський заявляв, що директор НАБУ Артем Ситник залишиться на своїй посаді й після 16 грудня 2020 року, а рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційними деяких положень закону про НАБУ не створює загроз, які можуть вплинути на діяльність відомства та Ситника.

Коментарі

Всі новини