Як пройшла зустріч Зеленського з послами G7: головні домовленості й обіцянки президента

Відеозустріч Володимира Зеленського з послами G7. Фото: сайт президента

Відеозустріч Володимира Зеленського з послами G7. Фото: сайт президента

Президент України Володимир Зеленський, який перебуває в лікарні «Феофанія» через захворювання на коронавірус, провів відеозустріч із послами країн «Великої сімки» (G7) і Європейського Союзу, які акредитовані в Україні.

Як повідомили в пресслужбі глави держави, у розмові також узяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак і директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

На зустрічі обговорювали вихід із конституційної кризи, функціонування Національного антикорупційного бюро та судову реформу. The Page публікує головне за підсумками зустрічі.

Telegram Logo

Подолання конституційної кризи

За словами Зеленського, він не сприймає останні рішення Конституційного суду, який визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства та ухвалив інші скандальні рішення.

«Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично «обнулило» всю систему боротьби з корупцією».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Глава держави також запропонував свої варіанти виходу з конституційної кризи. Так, він вважає, що до кінця 2020 року потрібно відновити кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях, повернути всі головні функції Національного агентства з питань запобігання корупції та розв'язати питання Конституційного суду.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Функціонування НАБУ

За словами глави держави, директор НАБУ Артем Ситник залишиться на своїй посаді й після 16 грудня 2020 року, а рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційними деяких положень закону про НАБУ не створює загроз, які можуть вплинути на діяльність відомства та Ситника.

Quote«Рішення Конституційного суду не скасовує факт створення й функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів і не ставить під сумнів статус відомства як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ залишиться на посаді», — сказав Зеленський.

Судова реформа

Зеленський також згадав про судову реформу, заявивши, що перед владою країни стоїть завдання реалізувати її, і зараз для цього найвдаліший час.

Глава держави також нагадав, що Комісія з питань правової реформи при Офісі президента вже відновила свою діяльність, також зараз тривають консультації з міжнародними партнерами щодо відповідних законодавчих ініціатив.

Посли G7 зі свого боку заявили, що підтримують реалізацію судової реформи та розв'язання проблем, що виникли через конституційну кризу.

Контекст. Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції на невизначений час закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. Варто також зазначити, що суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини