Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Критика Зеленського, законність ВАКС і відставка: топ-5 цитат глави КС Тупицького

Сьогодні, 30 жовтня, відбувся брифінг голови Конституційного суду України (КСУ) Олександра Тупицького після низки скандальних рішень, прийнятих судом декілька днів тому. The Page публікує топ-5 його висловлювань.

Законопроєкт Зеленського про припинення повноважень суддів Конституційного суду

За словами Тупицького, законопроєкт №4288 Володимира Зеленского, який пропонує припинити повноваження суддів суду, — має ознаки конституційного перевороту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Сьогодні з’являється проєкт закону – за ніч його склепали – №4288, який має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю, бо це порушення 149 статті Конституції України».

Олександр Тупицький

Олександр Тупицький

Голова Конституційного суду України

Зустріч глави Конституційного суду з Зеленським

Тупицький зазначив, що хоче зустрітися з главою держави задля врегулювання конституційної кризи в країні.

«Хочу звернутися до президента, ми хочемо поспілкуватися, ми запрошуємо, в будь-якому форматі. Треба прибрати цей штучний конфлікт», — заявив він, додавши, що оцінка рішення КС щодо неконституційності антикорупційного законодавства поспішна, з цим треба ознайомитися детально.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Глава суду також закликав Зеленського утриматися від неконституційних дій і «не піддаватися на заклики провокаторів».

Відставка голови Конституційного суду Тупицького

Тупицький прокоментував і можливість своєї відставки з посади глави КСУ. За його словами, він не збирається цього робити за чиєюсь вимогою.

«Якщо буде такий ультиматум, то я вас запрошу на обговорення з таким питанням і судді КС сядуть тут поруч, і ми обговоримо питання, що я не так роблю чи порушую я присягу? А на вимогу тієї чи іншої особи,склавши присягу народу України, я не збираюся цього робити», — сказав він, додавши, що не чув вимоги, щоб він подав у відставку.

Визнання неконституційним Вищий антикорупційний суд

Тупицький не виключив, що КСУ може визнати Вищий антикорупційний суд (ВАКС) неконституційним. Нагадаємо, це почали розглядати на початку жовтня.

«Якщо це спецсуд — то він не конституційний. Це прямо прописано в Конституції. Якщо це спеціалізований суд — то немає питань», — сказав він, додавши, що поки відбулися попередні усні слухання у справі щодо конституційності ВАКС і на цих засіданнях він не почув нічого неконституційного.

Незадекларована земля в Криму головою КСУ

Тупицький також зазначив, що готовий нести відповідальність за допущені помилки, коментуючи інформацію щодо незадекларованої ним землі в окупованому Росією Криму, яку раніше виявили журналісти.

«Я готовий відповідати, якщо десь помилки якісь я допустив, то я готовий їх виправляти. Ми ж живемо у цивілізованому світі. Якщо помилки, які порушують закон, то за них також треба нести відповідальність. Це аксіома».

Олександр Тупицький

Олександр Тупицький

Голова Конституційного суду України

Водночас він заявив, що не знає, як юридично оформити договір купівлі-продажу за українськими законами, тому не задекларував цю угоду, додавши, що з 2018 року він нев'їзний на територію окупованого Криму, передає delo.ua.

Контекст. Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції на невизначений час закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення КС. Варто також зазначити, що суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Коментарі

Всі новини