Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Конституційний суд пішов проти антикорупційної реформи — реакція Зеленського

Конституційний суд України (КС) визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства за поданням депутатів від ОПЗЖ.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», КС визнав певні положення неконституційними, але конституційність цілої низки положень ще вивчатиметься — суд виніс ухвалу про виділення справи в окреме провадження.

Раніше член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко повідомив, що на закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування ст. 366-1 Кримінального кодексу (неправдиве декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень Національного агентства з протидії корупції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В Офісі президента вже відреагували на подію. «Повний текст рішення Конституційного суду поки не оприлюднено, але суспільство вже почуло чимало спекулятивних політичних заяв, які суттєво спотворюють позицію держави та президента», — зазначає пресслужба ОП.

На думку Офісу президента, в Україні все ще є «бізнесмени від політики», які не можуть стерпіти, що їхній спосіб життя, майно та доходи мають бути під контролем, а отже, чесними.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Попри протидію відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або в крайньому разі поновлені. Жодного відступу в антикорупційній роботі не допускаємо навіть гіпотетично», — відреагували в ОП.

На думку ОП, українські посадовці та депутати й далі декларуватимуть своє майно та доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їхньої перевірки та притягнення порушників до відповідальності. Закон в Україні — один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким кортить підірвати систему електронного декларування.

Контекст. У серпні 47 народних депутатів із фракції ОПЗЖ ініціювали подання щодо конституційності окремих положень закону «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та пов'язаних із ними законів України, що зачіпають права і свободи громадян.

Зокрема, подання стосувалося питань декларування доходів, моніторингу способу життя, законності отримання активів і викладено на 79 сторінках.

У поданні зазначається, що закон «Про запобігання корупції» зобов'язує декларувати майно членів сім'ї. Зокрема, дітей до досягнення ними повноліття незалежно від місця їхнього проживання, а також будь-яких осіб, які спільно проживають і «мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом».

На думку авторів клопотання, така норма дозволяє операції з конфіденційною інформацією про членів сім'ї суб'єктів декларування та третіх осіб, а також незаконне втручання в їхнє особисте життя. Це відкриває можливість для переслідування з метою примусу їх до вчинення певних дій.

Також у документі піддаються критиці передбачені антикорупційним законодавством питання щодо визначення обґрунтованості активів, порядку їхнього виявлення, арешту та стягнення на користь держави.

Коментарі

Всі новини