Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Конституційний суд запропонували перенести до Харкова

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Народний депутат від «Слуги народу» Галина Третьякова подала до Верховної Ради законопроєкт № 3300 про перенесення Конституційного суду (КСУ) з Києва до Харкова. Це має поліпшити ефективність функціонування суду і зміцнити його інституційну незалежність.

Законопроєкт також пропонує:

  • відправляти всіх суддів Конституційного суду в щорічну оплачувану відпустку одночасно;
  • заборонити призначати суддями КСУ осіб, які мають іноземне громадянство;
  • заборонити юридичним особам подавати скарги до Конституційного суду через уповноважених осіб;
  • рішення суду по справі за конституційною скаргою вважатиметься прийнятим, якщо за це проголосують мінімум п'ять суддів від складу Сенату (зараз — мінімум дві третини суддів КСУ, які входять до складу Сенату);
  • у разі визнання КСУ закону України або його окремих положень неконституційними, відновлення їхньої дії здійснюватиме Верховна Рада згідно з чинним законодавством.

У пояснювальній записці зазначається, що для реалізації положень законопроєкту не потрібні додаткові витрати з держбюджету. Зокрема, нежитлове приміщення для розміщення суду в Харкові може надати Держуправління справами, адже на його балансі є відповідні. Щодо інших витрат, то вони покриватимуться за рахунок коштів, які передбачені в державному бюджеті на забезпечення діяльності КСУ.


Варто зазначити, що в Німеччині, Словаччині, Чехії та Естонії конституційні суди знаходяться не в столицях цих країн. Вони переносили суди не тільки заради інституційної незалежності, а й для того, аби відмовитися від концентрації всіх чиновників в одному місті і позбавити суддів постійного впливу політиків, які зосереджені в столиці. Крім того, завдяки перенесенню звільнялися держприміщення, що пожвавлювало ринок нерухомості в інших містах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини