Facebook Pixel

Конституційний суд продовжить розгляд закону про люстрацію 23 червня – ЗМІ

Судді хочуть ще раз уточнити позиції суб'єктів права конституційного подання. Фото: КСУ

Судді хочуть ще раз уточнити позиції суб'єктів права конституційного подання. Фото: КСУ

У вівторок, 23 червня, Конституційний суд України (КСУ) продовжить розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції окремих положень закону «Про очищення влади». Про це повідомило видання ZN.UA з посиланням на джерела в КСУ.

Після того, як Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним звільнення українських чиновників внаслідок люстрації, владі потрібно визначитися, як бути далі.

Насамперед, мова йде про виплати з держбюджету державним службовцям, які потрапили під люстрацію.

Telegram Logo

На засіданні 23 червня судді КСУ хочуть ще раз уточнити позиції суб'єктів права конституційного подання. Тому на нього запрошені представники Верховної Ради, президента, міністр юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ і уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Контекст. ЄСПЛ визнав. що закон «Про очищення влади» порушує права чиновників. Там вирішили, що люстрація застосовувалася до дуже широкого кола осіб. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є цільовими. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.

У травні стало відомо, що Міністерство юстиції розробило новий проект закону про люстрацію.

Коментарі

Всі новини