Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Безвіз опинився під загрозою. ЄС і США не подобається процес відбору нового глави САП

Міжнародним партнерам не подобається процес відбору керівника САП

Міжнародним партнерам не подобається процес відбору керівника САП

У Європарламенті бачать ризик скасування безвізового режиму і наступного траншу фінансової допомоги. «В той час, як міжнародне співтовариство зайнято Білоруссю, українська влада поспішно просуває кандидатів, у яких немає досвіду і доброчесності, щоб обирати главу САП. Українська влада ставтть під загрозу безвізовий режим з ЄС і наступний транш на суму 1,5 млрд євро фінансової допомоги», — написала в Twitter євродепутат від ФРН і заступник глави Делегації парламентського комітету співробітництва ЄС і України Віола фон Крамон.

США і ЄС взяли до відома рішення, яке прийняла Верховна Рада про призначення членів комісії для вибору керівника САП. Комісія повинна почати прозорий процес, в основі якого — добропорядність і заслуги кандидатів. «Від цього буде залежати наша подальша підтримка», — йдеться в повідомленні посольства США в Україні.

Контекст. Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада затвердила представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на посаду голови САП. У перший раз, 3 вересня, парламент не зміг призначити своїх представників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Раніше ключові європейські держави і Всесвітній банк письмово звернулися до Верховної Ради і попередили про проблеми в проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП.

Прозоре обрання глави САП є однією з умов надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Це також є одним з критеріїв в механізмі зупинення безвізу з Євросоюзом.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини