Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Симоненко замість Венедіктової: що відомо про нового в.о. очільника Офісу Генпрокурора

Хто такий Олексій Симоненко та що його пов’язує з Татаровим. Фото: Wikipedia

Хто такий Олексій Симоненко та що його пов’язує з Татаровим. Фото: Wikipedia

Після вчорашнього відсторонення від посади президентом Володимиром Зеленським Генпрокурора Ірини Венедіктової глава держави поклав виконання обов'язків Генерального прокурора на Олексія Симоненка.

Хто такий Олексій Симоненко

У біографічних відомостях на сайті Генпрокуратури зазначено, що 45-річний Олексій Симоненко навчався в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, за фахом – юрист. З 1998 року працював у столичних органах прокуратури на різних посадах, пройшов шлях від стажиста на посаді помічника прокурора до начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури Київської області.

З 2010 до 2018 року проходив службу в органах СБУ на посадах офіцерського складу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З 27 березня 2020 року призначений заступником очільника Офісу Генпрокурора.

Під час президентства Віктора Януковича у 2011 році отримав звання «Заслуженого юриста України». У розслідуванні Bihus.info зазначається, що рекомендував його до цієї нагороди тодішній начальник – голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський. Він і сам відзначив Симоненка низкою відомчих нагород, з-поміж яких «Хрест доблесті», медаль «За відзнаку в службі», медаль «За мужність і відвагу», а також наданням дострокового військового звання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Під час роботи в Генпрокуратурі курував розслідування вбивства Павла Шеремета, справу Сергія Стерненка, а також справу про вбивство Катерини Гандзюк і напади на інших громадських активістів, пише видання «Ґрунт».

У 2020 році Симоненко змінив підзвітність справи проти очільника Офісу президента Олега Татарова та передав її з Національного антикорупційного бюро до СБУ. У Центрі протидії корупції тоді заявили, що в такий спосіб Симоненко умисно саботує розслідування проти Татарова.

Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін привітав Татарова «з фактичним призначенням на посаду Генпрокурора його аватара Симоненка».

Quote«Останній відмазав Татарова від тюрми за корупційний злочин, розслідуваний переможцем конкурсу на керівника САП (Клименком)... А вбивство розслідування Симоненко відсвяткував разом із Татаровим на дні народженні останнього. Думаю, що й замість Баканова президент/Єрмак призначать ще одного Татарівського аватара (наприклад, Малюка)», — написав він у своєму телеграм-каналі.

У січні 2021 року Симоненко замість Венедіктової підписав підозру в держзраді експрезиденту Петру Порошенку. Сама Генпрокурорка пояснила тоді у відеозверненні, що це позиція Офісу Генпрокурора.

Після цього Симоненко потрапив до бази «Миротворець». Його обвинувачують у співучасті в злочинах проти України та її громадян; фабрикації кримінальних справ проти свідомо невинуватих осіб; перевищенні службових повноважень тощо.

У лютому 2022 року розслідувачі Bihus.info виявили, що в декларації Симоненка є «зв’язок із кримінальним світом».

Коментарі

Всі новини