Facebook Pixel

Річниця смерті Гандзюк: Венедіктова розповіла про хід розслідування

Венедіктова розповіла про хід розслідування вбивства Гандзюк. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Венедіктова розповіла про хід розслідування вбивства Гандзюк. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Обвинувачені в організації та замовленні нападу на активістку Катерину Гандзюк наразі на лаві підсудних. Колишній голова та помічник депутата Херсонської обласної ради за клопотанням прокурора перебувають під вартою. Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

Генпрокурорка написала, що вже проведено понад 60 судових засідань. За цей час суд допитав чотирьох свідків обвинувачення й дослідив понад 70 томів письмових доказів, наданих прокурором.

Загалом під час розслідування нападу на Катерину Гандзюк і пов’язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам; до суду скеровано 9 кримінальних проваджень, більшість з яких уже розглянуто судами з винесенням обвинувальних вироків. Наразі п’ятьох безпосередніх виконавців нападу на Гандзюк уже засуджено до реальних строків позбавлення волі. Вироком Приморського районного суду також засуджено особу, яка вчинила приховування цього злочину.

Telegram Logo

Крім того, до суду скеровано кримінальне провадження щодо 5 осіб, які в травні 2018 року вчинили масові заворушення із застосуванням насильства поблизу Олешківської РДА Херсонської області, аби перешкодити її роботі.

Також викрито організовану групу осіб, які в березні 2016 року незаконно заволоділи майном підприємства з іноземними інвестиціями на території Херсонської області. Двох учасників цієї групи засуджено, кримінальне провадження щодо ще одного — на розгляді суду, один учасник групи перебуває в міжнародному розшуку.

Контекст. Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року від тяжких травм, отриманих унаслідок обливання сірчаною кислотою.

Коментарі

Всі новини