Facebook Pixel

Орден Свободи та «Північній потік — 2». Навіщо Меркель приїде до України

Візит Ангели Меркель до України: що канцлерка Німеччини робитиме в країні. Фото: сайт президента

Візит Ангели Меркель до України: що канцлерка Німеччини робитиме в країні. Фото: сайт президента

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 22 серпня відвідає Україну востаннє перед тим, як піти з цієї посади. У нашій країні їй, зокрема, президент Володимир Зеленський вручить орден Свободи; вона зустрінеться з прем’єрміністром Денисом Шмигалем тощо, пише «BBC News Україна».

Видання зазначає, що візит Меркель буде так званим прощальним турне, адже вона йде з посади восени 2021 року після 16 років при владі, тому українська влада не очікує серйозних домовленостей від її приїзду.

Меркель буде нагороджена орденом Свободи — найвищою українською винагородою для іноземців, зустрінеться із Шмигалем, однак не буде присутня на саміті Кримської платформи, який пройде в Києві 23 серпня. Представником Німеччини на ньому стане міністр закордонних справ Гайко Маас.

Telegram Logo

За словами заступника виконавчого директора Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергія Герасимчука, приїзд Меркель стане поєднанням церемоній з обговоренням російського газопроводу «Північний потік — 2» (у кількох контекстах: відносин України з Росією, відносин України з Німеччиною та відносин України та США, у зв’язку з чим вона розповість владі України своє бачення домовленостей у Вашингтоні) та інших практичних питань. Він також додав, що Меркель приїде до Києва, щоб «заспокоїти Зеленського» щодо домовленостей із Росією щодо помірного використання газопроводу.

Quote«Це церемоніальний візит, тому що Меркель вкладала багато сил в український напрямок за свого канцлерства та не могла піти з посади без такого фінального візиту», — вважає політик.

Видання також допускає, що Меркель говоритиме з українською владою про перспективи нового кабінету міністрів у Німеччині після виборів.

Quote«Уже зараз говорять, що Німеччина зацікавлена в тому, щоб зробити внесок у розвиток водневої енергетики в Україні. І це може бути основним компенсатором втілення угоди щодо «Північного потоку», — пояснив Герасимчук, додаючи, що Меркель лише може окреслити те, як бачить свою спадщину та які вказівки передасть своїм наступникам щодо України, тому про повноцінні угоди мова поки що не йде.

Контекст. Раніше прессекретар президента Сергій Никифоров повідомив, що основними темами для обговорення на час візиту Меркель будуть безпека, двосторонні відносини та інші актуальні питання.

Коментарі

Всі новини