У фокусі інвесторів на цьому тижні будуть не стільки статистичні, скільки політичні та вербальні драйвери. Для всіх активів: для золота, акцій, валют.
Серед лідерів впливу збережуться перегони за заміну Ангели Меркель, так як там обстановка загострюється. Велика Британія вступає в наступну фазу відкриття після локдауну, а в Америці відбувається саміт з проблеми нестачі мікросхем. У понеділок радники з національної безпеки та економіки США зустрінуться з більш ніж десятком керівників, щоб обговорити план адміністрації Байдена з розвитку інфраструктури та брак напівпровідників, що турбує автомобільну промисловість.
Індустрія мікросхем наразі стикається зі зростаючим попитом, і автовиробники постраждали, оскільки компанії, що виробляють напівпровідники, зосереджують свої поставки на споживчих секторах, таких як смартфони та телевізори. Це означає, що заводи простоюють, що може підірвати відновлення автомобільного сектора. Стежте за будь-якими подробицями відповіді, зокрема і за стимулюванням внутрішнього виробництва мікросхем у США та аналізом вразливостей ланцюжка поставок.
Коментарі можуть стати сигналом для корекції цін на акціях компаній, які виробляють автомобілі. Відзначимо, що за період пандемії акції подібних компаній значно виросли.
І не тільки в США:
- Ford виросли на 195% до $13,6,
- мотоцикли Harley-Davidson + 180% до $42 за акцію,
- Ferrari не припиняє ріст і додала за аналогічний період 58% до $208,
- Toyota + 40% до 153 $,
- BMW + 149% до $91,
- Volkswagen + 196% до $296,
- Renault + 162% до $36.
- Не кажучи вже про Tesla, акції якої зросли на 800% до $675.
(всі ціни вказані за станом на 12 квітня порівняно з мінімальними цінами станом на квітень 2020 року).
Також для фондових інвесторів важливі сигнали з європейської біржі на цьому тижні. Перші попередні кроки в наступному сезоні звітності для європейських акцій будуть зроблені вже в найближчі дні. Компанія LVMH і британський бакалейщик Tesco представлять звіти, а аналітики поспішають підвищити оцінки прибутку, оскільки вони роблять ставку на те, що пандемія йде.
У США чистий прибуток може не мати великого значення, оскільки оцінки ґрунтуються на рівнях прибутку, які не будуть реалізовані протягом декількох років. Однак ведуться запеклі суперечки про те, яким буде наступний крок на ринку облігацій. Торгівля рефляцією, яка домінувала в перші місяці року, наразі ослабла, і на цьому тижні інвестори аналізуватимуть дані в пошуках сигналів про ціновий тиск.
Будь-які коментарі про інфляційний тиск у світі провокуватимуть зростання вартості золота до $1800 за тройську унцію. Нафта, з сезонних причин, може поки що залишитися без належної уваги спекулянтів, так як на ринку є більш цікаві історії. Українська гривня, серед валют країн, що розвиваються, навряд чи отримає підтримку до зростання, але розмови в ЗМІ про потенційні транші від МВФ можуть підтримувати гривню від падіння.
Коронавірус для ЗМІ зараз менш цікавий, проте з понеділка та впродовж тижня всі говоритимуть про прогрес вакцини. Велика Британія робить наступний важливий крок після локдауну, пропонуючи відкрити другорядні магазини та розважальні центри, а в пабах і ресторанах дозволено обслуговувати людей на вулиці.
Країна також наближається до ключової вісі, коли так званий колективний імунітет може бути досягнутий майже у трьох чвертей населення, що володіють антитілами проти COVID-19. У США зростає напруженість у зв'язку з поширенням вимог про вакцинацію, а в Європейському союзі виникає розкол через використання вакцини AstraZeneca між заходом і сходом блоку.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора