Facebook Pixel

Економічне зростання буде «дуже сильним»: прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Мабуть, головне цього тижня — початок сезону корпоративних результатів. Інвесторів хвилює, чи будуть результати корпоративного сектору такими хорошими, як макроекономічні показники.

За даними FactSet, за останні кілька місяців аналітики Волл-стріт підвищили консенсусну оцінку зростання прибутку (EPS) компаній, що входять до S&P 500, на рекордні 6%. Сезон квартальної звітності традиційно відкривається звітами найбільших банків, і, що цікаво, зростання прогнозів у фінансовому секторі є найвищим з-поміж усіх одинадцяти індустріальних секторів S&P 500 і становить 13,1%.

До речі, це друге найвище зростання прогнозу з 2002 року, коли FactSet розпочала моніторинг цього показника. Як бачите, очікування є дуже оптимістичними, що зі свого боку наштовхує на просту думку, що перевершити їх буде не так просто, тоді як фактичний результат гірше за прогноз може призвести до значного зниження цін, які вже давно перебувають на історичних максимумах.

Серед великих банків, які звітують цього тижня, — JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Wells Fargo, Citigroup і Morgan Stanley.

У четвер, крім традиційного звіту щодо нових заявок з безробіття, на нас чекає звіт про роздрібні продажі за березень. За прогнозами Bloomberg, роздрібні продажі мають зрости на 5,4%, що насамперед пов'язують з ефектом програми допомоги малозабезпеченим, ухваленої в лютому.

До речі, без додаткових стимулів ситуація виглядала б набагато похмурішою: у лютому обсяги роздрібних продажів знизилися на 3%. На оптимістичний прогноз у березні впливає також поступове відкриття економіки, що стало можливим завдяки успіхам вакцинації, та поліпшення погодних умов.

Прогнози економістів підтверджуються даними про витрати за дебетовими та кредитними картками. Згідно зі статистикою Bank of America, у перші три тижні березня обсяг карткових транзакцій збільшився на 45% проти березня минулого року та на 23% проти березня 2019-го.

Звучить оптимістично й доводить, що не всі гроші, які роздав уряд, пішли на ринок акцій або були використані для погашення раніше взятих кредитів. Якщо це дійсно так, то надії на швидке відновлення американської економіки міцнішають.

Ризики залишаються. Попри успіхи вакцинації, швидке відновлення американської економіки та оптимістичні прогнози в багатьох залишаються побоювання, що занадто швидке відкриття економіки та повернення до колишнього способу життя та відповідних звичок можуть призвести до нової хвилі захворювань.

Виступаючи в неділю на національному телебаченні, Джером Пауелл підтвердив, що процес відродження просувається швидкими темпами, економічне зростання буде «дуже сильним», але ризики залишаються, і головний із них у тому, що «ми відкриваємося занадто швидко». Також Пауелл підтвердив незмінність курсу щодо ліберальної монетарної політики щонайменше доти, доки не буде досягнуто повної зайнятості.

Отже, загалом тиждень розпочинаємо на оптимістичній ноті і стежимо за квартальними результатами компаній. Саме від цього залежить, у який спосіб P/E (співвідношення ціни та прибутку) американського ринку повертатиметься до середнього значення: завдяки зростанню прибутку чи зниженню ціни?

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора