Було опубліковано протокол нещодавнього засідання Федерального комітету з відкритих ринків США, за підсумками якого учасники дійшли спільної думки: надмірне посилення інфляції країні не загрожує. Попри поліпшення ситуації в американській економіці та на ринку праці представники ФРС не планують переглядати поточну монетарну політику.
Зокрема, на думку глави ФРБ Далласа, братися за згортання стимулювальних заходів варто тільки після того, як стане зрозуміло, що пандемія коронавірусу йде на спад, а економічні показники наближуються до цільових значень. Усі 18 учасників засідання очікують збереження відсоткової ставки в поточному діапазоні (0 — 0,25%) упродовж усього 2021 року.
Обличчя американського банківського сектору — глава JP Morgan Джеймі Даймон пророкує США економічний бум, який може тривати до 2023 року. Щоправда, цей сценарій можливий лише за умови загальної вакцинації, стимулювальної політики ФРС і збереження держпідтримки. За його оцінкою, фінансове становище середнього споживача перебуває у «відмінній формі».
У такому розвитку ситуації зацікавлені не тільки в США — країна є найбільшим імпортером у світі, і від її економічної активності залежать держави, які орієнтовані на експорт.
У свіжому «Бюджетному віснику» МВФ запропонував компаніям-бенефіціарам пандемії поділитися своїми надприбутками з державою. Додатковим джерелом поповнення бюджету можуть стати тимчасове підвищення податку на багатство та введення прогресивної шкали оподаткування. Ці виплати було названо «податком солідарності».
У МВФ вважають, що вони допоможуть скоротити соціальну нерівність і дадуть змогу знизити напруженість у суспільстві.
Акції AstraZeneca відреагували зростанням на заяву європейських регуляторів, які визнають можливий зв'язок вакцини з потенційно небезпечними порушеннями згортання крові, але вважають, що загальний позитивний ефект її застосування переважає ризики.
Наприклад, у Великій Британії виявили 19 смертей від тромбів після проведення 20 млн ін'єкцій. Препарат AstraZeneca є одним із найдешевших, тому від нього залежить успіх кампаній із вакцинації за межами розвинених країн, у таких державах, як-от Індія та Бразилія, де кількість захворювань тримається на максимальному рівні.
У середині квітня американська криптовалютна біржа Coinbase планує розмістити свої акції на Nasdaq. Напередодні цієї події компанія відзвітувала про фінансові результати за перший квартал 2021 року. Виручка склала $1,8 млрд, а прибуток — $800 млн. За цей період Coinbase заробила більше, ніж за весь 2020 рік, у якому вона отримала прибуток у розмірі $322,3 млн. Ці дані добре ілюструють ажіотаж на ринку криптовалюти, що спостерігається на тлі зростання популярності DeFi (децентралізованих фінансів).
Тим часом українські чиновники задекларували криптовалюту на $75 млрд. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров припустив, що вони могли нафантазувати настільки великий обсяг активів, щоб потім «виправдати свій кеш» і «відбілити гроші». Найбільший обсяг криптовалюти вказав депутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов — 18 тис. біткоїнів (приблизно $1 млрд).
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора