Справа Суркісів. Верховний Суд знову відклав розгляд через тиск на суддів у ЗМІ

Судді Верховного Суду, які розглядають справу Суркісів проти Приватбанку, звернуться до прокуратури та Вищої ради правосуддя через тиск у ЗМІ. Саме це стало причиною відтермінування розгляду справи на невизначений час. Нову дату повідомлять згодом.

За словами представника Верховного Суду, останнім часом українські ЗМІ тиснуть на суддів в очікуванні рішення за касаційною скаргою Нацбанку, Кабміну та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій, які ухвалили рішення щодо незаконного обміну 1 млрд грн коштів сім'ї Суркісів на акції банку в рамках процедури bail-in, які потім викупила держава за 1 грн, передає «Інтерфакс-Україна».

Контекст. Міністерство юстиції не стягуватиме з Приватбанку жодних коштів, адже щодо цього немає рішень суду. Процедура стягнення може бути реалізована лише в тому разі, якщо Приватбанк відмовиться повернути гроші з депозитів офшорним компаніям, які пов'язані з братами Суркісами, а компанії подадуть позови до суду.

У лютому 2020 року суд зобов'язав Приватбанк компенсувати цим шести компаніям кошти, які в 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення суду, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу — раніше про це виданню «Гордон» повідомив адвокат цих компаній Віктор Борух.

Читати на The Page