Facebook Pixel

На Кіпрі закрили справу проти Приватбанку та НБУ про спроби списати гроші з Суркісів

Кримінальне провадження за спроби Приватбанку та Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Про це The Page заявив юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв. Так він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомив адвоткат цих компаній Віктор Борух.

Йдеться про компанії Сamerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments, які пов'язані з братами Суркісами.

Детальніше. За словами Боруха, у грудні 2016 року Окружний суд Нікосії (Кіпр) задовольнив заяву цих шести компаній і заборонив Приватбанку до проведення процедури bail-in зменшувати, обнуляти, переводити та здійснювати інші операції з кредитними залишками на банківських рахунках компаній. Він також заявив, що у травні 2017 року Апеляційний суд Нікосії підтвердив це рішення і залишив заходи, яких було вжито, до кінця вирішення спору.

«Тобто гроші з депозитів шести компаній не могли бути списані, оскільки з грудня 2016 року такі дії заборонено Окружним судом Нікосії. Крім цього, правління Нацбанку Кіпру неодноразово заявляло, що в країні заборонили списувати будь-які кошти з рахунків клієнтів банку, і з рахунків цих шести компаній зокрема. Приватбанк міг тільки нараховувати відсотки та виплачувати депозити. У зв'язку з цим на Кіпрі відкрили кримінальне провадження за спроби посадових осіб Приватбанку та НБУ списати гроші з депозитних рахунків компаній», — заявив Борух виданню.

Як повідомили The Page в прес-службі Приватбанку, заявники стверджують, що банк нібито порушив судовий наказ про арешт активів від грудня 2019 року.

«За новим вимогам Нацбанку щодо плану всіх українських фінустанов, кіпрська філія Приватбанку замінила номери рахунків, які підпадали під судову заборону. Заявники сприйняли це як вивід старих рахунків з під дії заборони », — пояснили в держбанку.

Варто також додати, що юристів Приватбанку та представників Міністерства фінансів допустили до розгляду 13 квітня апеляційної скарги держвиконавця на постанову судді Печерського райсуду В'ячеслава Підпалого. Останній зобов'язав фінустанову виплатити шести компаніям, пов'язаним із Суркісами, $250 млн. Про це повідомили у пресслужбі Приватбанку.

Контекст. У лютому 2020 року Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати цим шести компаніям кошти, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть добитися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн їхніх коштів на акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні початку засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉