Facebook Pixel

Верховний Суд розгляне справу Суркісів щодо Приватбанку

Велика Палата Верховного Суду сьогодні, 16 березня, розгляне позов родини Суркісів у рамках справи Приватбанку. Суркіси намагаються спростувати зв'язок із ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть добитися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн їхніх коштів на акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн. Рішення суду матиме вплив на судові справи щодо законності націоналізації Приватбанку.

Існує три варіанти розвитку подій: Суркіси переможуть, суд змінить юрисдикцію або суд ухвалить рішення на користь Нацбанку, пише Liga.

Згідно з першим сценарієм, суд залишить справи щодо незаконності націоналізації Приватбанку в адміністративній юрисдикції. Це призведе до слухань справ Шостим апеляційним судом, починаючи від позову компаній Суркісів на $250 млн і закінчуючи позовами Ігоря Коломойського про скасування націоналізації. На думку співрозмовника видання, ймовірність того, що держава може програти справи за позовами інших пов’язаних осіб, досить висока. За його оцінками, банк може втратити від 14 до 29 млрд грн.

За другим сценарієм справа Суркісів повернеться у першу інстанцію, однак в рамках господарської вертикалі. У такому разі відбуватиметься оскарження договорів купівлі-продажу акцій. Крім того, позови повинні будуть перейти до госпсудів та судів загальної юрисдикції, що призведе до затягування рішення на невизначений час.

У разі реалізації третього сценарію Верховний Суд скасує попередні рішення судів та відмовить позивачам у задоволенні вимог. У такому разі це означатиме, що Нацанк справедливо вніс Суркісів до списку пов’язаних з Приватбанком осіб. Крім того, суд може визнати законність процедури bail-in, що завадить іншим позичальникам стягнути з банку 29 млрд грн.

Контекст. Йдеться про сім'ю президента футбольного клубу «Динамо» Ігоря Суркіса.

Верховний Суд призначив на 16 березня 2020 року розгляд справи про позов родини Суркісів до Національного банку. До цього розгляд справи було відкладено через клопотання Кабінету Міністрів про заміну відповідача.

Наприкінці січня 2020 року Верховний Суд відклав на невизначений строк розгляд касаційної скарги НБУ, Мінфіну та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій щодо відміни рішення НБУ.

У серпні 2019 року Верховний Суд зняв з розгляду справу про повернення Приватбанком 1 млрд грн родині Суркісів.

У 2017 році суди двох інстанцій відмінили рішення НБУ, за якими Суркіси були визнані особами, пов'язаними з Приватбанком.

Згодом у вересні 2018 року Приватбанк заявив, що брати Суркіси отримали від банку понад 1 млрд грн, які були обміняні на акції трьома роками раніше у рамках процедури bail-in.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉