Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Верховний Суд назвав дату розгляду справи родини Суркісів щодо Приватбанку

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Верховний Суд призначив на 16 березня 2020 року розгляд справи про позов родини Суркісів до Національного банку України (НБУ). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

До цього розгляд справи було відкладено через клопотання Кабінету Міністрів про заміну відповідача.

Причиною позову стала спроба родини спростувати зв'язок із ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн їхніх коштів на акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Шостий адміністративний суд, який припинив розгляд скарги на рішення Окружного адмінсуду, наразі очікує рішення Великої палати Верховного Суду щодо справи Суркісів.

Через це Госпсуд Києва призупинив розгляд позову Ігоря Коломойського та Triantal Investments про повернення їм акцій Приватбанку.

Раніше Приватбанк виконав рішення судів першої та апеляційної інстанцій на користь Суркісів. Однак для НБУ, Мінфіну та Приватбанку важливим є визнання законності процедури bail-in.

У разі невизнання конвертації законною інші учасники можуть звернутися до суду. Окрім того, це може поставити під сумнів законність націоналізації Приватбанку. Загальна сума залучених коштів за допомогою bail-in складає понад 29 млрд грн.

Контекст. Йдеться про сім'ю президента футбольного клубу «Динамо» Ігоря Суркіса.

Наприкінці січня 2020 року Верховний Суд відклав на невизначений строк розгляд касаційної скарги НБУ, Мінфіну та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій щодо відміни рішення НБУ.

У серпні 2019 року Верховний Суд зняв з розгляду справу про повернення Приватбанком 1 млрд грн родині Суркісів.

У 2017 році суди двох інстанцій відмінили рішення НБУ, за якими Суркіси були визнані особами, пов'язаними з Приватбанком.

Згодом у вересні 2018 року Приватбанк заявив, що брати Суркіси отримали від банку понад 1 млрд грн, які були обміняні на акції трьома роками раніше у рамках процедури bail-in.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини