Facebook Pixel

Узяв бік Суркісів. Апеляційний суд підтримав стягнення 7 млрд грн з Приватбанку

Київський апеляційний суд залишив у силі постанову судді Печерського райсуду В'ячеслава Підпалого щодо стягнення з державного Приватбанку $250 млн (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами.

Як повідомило The Page джерело, касація неможлива, оскільки це була апеляційна скарга, яку подав державний виконавець Міністерства юстиції за запитом Приватбанку. У зв'язку з цим банк намагатиметься знайти правові методи для того, аби не виплачувати Суркісам цю суму. Останній факт The Page підтвердило і джерело у фінустанові.

Варто зазначити, що йдеться про компанії Сamerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments.

Пізніше міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці в Facebook написав, що держвиконавець, який подав апеляційний позов до отримання повного роз'яснення суду першої інстанції, не причетний до програшу апеляції.

«Печерський райсуд виніс перше рішення у цій справі ще 2017 року. 15 квітня 2020 року суд апеляційної інстанції залишив рішення від 20 лютого 2020 роки без змін. Що змінилося за три роки? Практично нічого. Ну, точно нічого істотного. Де «зрада?» — написав він.

Контекст. У лютому 2020 року Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати цим шести компаніям кошти, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомляв адвокат цих компаній Віктор Борух.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉