Facebook Pixel

Мін'юст переклав проблему з виплатою грошей Суркісам на Привабтанк

Міністерство юстиції не стягуватиме з Приватбанку жодних коштів, адже щодо цього немає рішень суду. Процедура стягнення може бути реалізована лише в тому разі, якщо Приватбанк відмовиться повернути гроші з депозитів офшорним компаніям, які пов'язані з братами Суркісами, а компанії подадуть позови до суду.

У міністерстві зазначили, що вони лише виконують рішення суду, а отже без нього стягувати будь-які кошти з Приватбанку не мають права.

16 квітня цього року Київський апеляційний суд залишив у силі постанову судді Печерського райсуду щодо стягнення з Приватбанку близько 7 млрд грн ($250 млн) на користь шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами. Банк не зможе подати касаційну скаргу, адже рішення апеляційного суду є остаточним.

Йдеться про компанії Сamerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments.

Контекст. У лютому 2020 року суд зобов'язав Приватбанк компенсувати цим шести компаніям кошти, які в 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення суду, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу — раніше про це виданню «Гордон» повідомив адвокат цих компаній Віктор Борух.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉