За сезонні роботи у Польщі українці в 2023 отримують більше, ніж торік
Українці в Польщі у 2023 році отримуватимуть за сезонні роботи приблизно на 10% більше, ніж торік. Це пов'язано з підняттям мінімальної заробітної плати в Польщі, наголошує Gremi Personal, міжнародна агенція з працевлаштування.
У 2023 році мінімальна зарплата в Польщі становить 3 410 злотих на місяць (30,2 тис. грн), торік 3100 злотих (27,46 тис. грн). З урахуванням податків мінімальна зарплата у 2023 році складає 23,474 тис. грн.
Польща піднімає рівень мінімальної зарплати двічі на рік, тому в липні цього року ставки ще збільшаться. Попри значний потік людей з України в Польщі кількість вакансій більша, ніж попит на них. Найпопулярнішою залишається робота в готельно-ресторанній сфері та на збиранні врожаю.
Топ-10 сезонних вакансій у Польщі за даними Gremi Personal
Аналітики Gremi Personal підрахували середні місячні зарплати за умови шестиденного робочого тижня:
- Повар – 44 тис. грн
- Збиральник ягід, фруктів, овочів – 40 тис. грн
- Помічник повара – 35 тис. грн
- Кур’єр-водій – 35 тис. грн
- Мийниця посуду – 33 тис. грн
- Офіціант – 31 тис. грн + чайові
- Помічник пекаря – 31 тис. грн
- Різноробочий – 31 тис. грн
- Покоївка/прибиральниця – 30 тис. грн
- Доглядальник за пенсіонером – 28 тис. грн
«Сезонна робота має свої особливості. Наприклад, зарплата на збиранні врожаю залежить від кількості зібраного за день. Інші роботи в топі оплачуються погодинно, і робітники самі можуть обирати, скільки хочуть працювати. З огляду на сплачені податки це щонайменше 17 злотих на годину, що в еквіваленті 150 грн», — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутингу Gremi Personal.
Вакансій на постійні роботи в Польщі також багато. Найбільше їх у сфері харчової промисловості та логістиці. За найпростішу роботу, що не передбачає знання польської та особливих навичок, пропонують від 30 тис. грн.
Якщо навесні минулого року в Польщі майже не було вільних вакансій, то у 2023-му українці можуть обирати з-поміж великої кількості пропозицій.
Зараз у Польщі проживають майже 2 млн українців, з них 1,5 млн отримали статус тимчасового захисту.
Офіційно працевлаштовані 739 тис. українців.