Facebook Pixel

Україна готується виробляти вакцини проти коронавірусу: які та коли зможуть випускати

Україна готується виробляти вакцини проти коронавірусу: Pfizer, Moderna, CoronaVac. Фото: pixabay

Україна готується виробляти вакцини проти коронавірусу: Pfizer, Moderna, CoronaVac. Фото: pixabay

В Україні розглядають можливість виробництва вакцин проти коронавірусу, зокрема йдеться про такі, як CoronaVac або мРНК-вакцини.

Однак для перекваліфікації виробництва вакцини згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) знадобиться близько року. Про це в інтерв'ю ТСН розповів головний санлікар Ігор Кузін.

За його словами, існує декілька домовленостей про різні типи вакцин, також існує зацікавленість з боку іноземних партнерів локалізувати виробництво в Україні. Найшвидшим варіантом локалізації може бути виробництво інактивованої вакцини на кшталт CoronaVac або мРНК-вакцини (Pfizer та Moderna). Саме їхній технологічний цикл виробництва є відносно простим.

Telegram Logo

«До кінця цього року ми вже отримаємо шорт-лист структур та фармкомпаній, які готові локалізувати чи навіть завершити процес перебудови своїх технологічних ліній», — розповів Кузін.

Крім того, він нагадав, що держбюджет передбачає 100 млн грн на створення програми, яка дозволить поступово відновити українське біотехнологічне виробництво. Також до кінця року у МОЗ планують представити декілька прототипів тест-систем.

Зокрема, продовжуються переговори з іншими фармкомпаніями стосовно локалізації виробництва препаратів від грипу в Україні. Однак для відновлення власного виробництва вакцин знадобиться до п'яти років.

Вакцини, якими роблять щеплення проти коронавірусу

Наразі найпопулярнішими вакцинами для щеплень проти коронавірусу у світі є:

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Контекст. Нещодавно в Україні для екстреного використання зареєстрували вакцину компанії Johnson&Johnson.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини