Facebook Pixel

ВООЗ схвалила ще одну вакцину проти коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) дозволила для екстреного використання індійську вакцину проти COVID-19 Covaxin виробництва компанії Bharat Biotech. Про це повідомляється на сторінці організації у Twitter.

Технічна консультативна група визначила, що вакцина Covaxin відповідає стандартам ВООЗ щодо захисту від COVID-19, а користь від неї значно перевищує ризики. Під час випробувань встановили, що Covaxin є ефективною проти коронавірусу на 78% через 14 або більше днів після введення другої дози. Однією з переваг препарату є невибагливість до умов зберігання, тому він добре підходить для бідніших країн.

Препарат рекомендують вводити двома дозами з інтервалом чотири тижні. Поки що його схвалили лише для дорослих. У ВООЗ визнають: даних, щоб оцінити ефективність і безпечність цієї вакцини для вагітних, поки що недостатньо.

Контекст. В Індії препарат Covaxin схвалили ще на початку січня 2021 року. А в жовтні Індія першою у світі дозволила використовувати вакцину проти коронавірусу для дітей віком від 2 років. Схвалення отримав саме Covaxin.

До цього ВООЗ уже схвалила для екстреного використання вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca (зокрема CoviShield), Johnson & Johnson, Sinopharm і Coronavac.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉